Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот @Ния » 03 Май 2019, 11:37

Преди няколко дни разбрах, че съм бременна. Дотук добре, планирано беше, чакахме си го. :grin:
Дори не съм казвала на бъдещия татко, защото искам да го изненадам довечера, но ме тормози следното. На нова работа съм, с изпитателен срок. Не знам какво да очаквам. Дали ще ме съкратят, ако разберат? Дали да изчаквам? Много ми е объркано. Важно ми е и да работя, но и детето ни е много важно.
@Ния
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Май 2019, 11:14

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот maia the bee » 03 Май 2019, 11:53

Колко месеца ти е изпитателния срок? Това е важно.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот @Ния » 03 Май 2019, 11:54

Не е малък, 6 месеца...
@Ния
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Май 2019, 11:14

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот maia the bee » 03 Май 2019, 11:56

Кофти! Ако беше 3 месеца, можеше да останеш на постоянен договор, преди да излезеш в болничен. :roll:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот Светлето » 03 Май 2019, 11:59

Все пак не е задължително да те съкратят, като разберат, че си бременна. Ако с времето докажеш, че искаш да работиш и се справяш много добре, няма причина да те махат. Ако са далновидни, ще намерят заместник, докато си в майчинство. Всеки свестен работодател би го направил. А време да се докажеш, имаш.
Друг вариант е да си вземеш болничен, като започне да ти личи коремчето. Обаче как ще го приеме работодателят е друг въпрос. Зависи.
Най-важното е да си спокойна, за да е добре и бебето.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот Гери Василева » 03 Май 2019, 12:03

Ако срокът е в полза на работодателя, а това почти винаги е така, могат да те освободят без никакво обяснение преди да е изтекъл. Затова си трай и си работи съвестно. Това е единственият ти шанс да те задържат.
Работодателят отговорен ли е или?
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот @Ния » 03 Май 2019, 12:05

Работодателят е кредитна компания. Водя се оператор въвеждане на данни. Уж шефката е свястна и мисля, че няма да ме съкрати, но знам ли.
Ако изляза в болничен, няма ли право да ме освободи от работа?
@Ния
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Май 2019, 11:14

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот Гери Василева » 03 Май 2019, 12:08

Ами дано работодателят да постъпи коректно с теб.
Наблюденията ми са, че мнозинството са хорица, мислещи на дребно, които не знаят що е това перспектива. Гледат да закърпят положението към момента. Та, не е голяма вероятността да случи човек на читав такъв.
Обаче, от друга страна, и кадърните специалисти не са много, да не кажа - малко. Може да си от късметлиите, стига да има какво да предложиш като умения на шефовете си. :wink:
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот @Ния » 03 Май 2019, 12:09

Малко ме е яд, че напуснах старата си работа, защото там бях на постоянен договор. Ама кой да ти знае! Нищо, каквото такова, здраве да е.
@Ния
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Май 2019, 11:14

Re: Бременна, но в изпитателен срок на работа!

Мнениеот Дони_ка » 03 Май 2019, 12:11

Друга опция, за която се сещам е да си работиш и да изчакаш дали ще те оставят, след като съобщиш новината. Ако те освободят, можеш да се самоосигуряваш. Само намери познат с фирма, който да те води на работа при него.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта