Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот Петя Георгиева » 07 Май 2019, 10:18

Майка ми си е навила на пръста, че ще купуват пистолет за боядисване. Предстои им ремонт, но козметичен. Имат 2 стаи и кухня. Според мен няма да върши същата работа като бояджия с опит, но не мога да я разубедя. Ползвали ли сте, имате ли вкъщи? Струва ли си инвестицията и нанася ли боята равномерно по стените? Ако препоръчате и марка, ако сте доволни от някакъв, още по-добре :smile:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот sky_100 » 07 Май 2019, 10:45

Играла съм го веднъж това, с пистолета. Не се накефих. Първо, мъжът ми остана без ръце. Заболя го и гърба. Второ, не стана особено равномерно. Най-добре с четка и валяк се работи. Ако тия пистолети бяха толкова добър заместител, нямаше да се продават все още четки и тем подобни приспособления.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот Роуз » 07 Май 2019, 10:54

За затворени пространства не бих го препоръчала на никого, защото става мазало. Разпръсква бавно и равномерно, и става бързо, но ако не сте покрили мебелите хубаво, после ви чака голямо чистене. Даже чистихме и на следващия ден, тъй като през нощта беше нападало останалото количество латекс, което преди това се е носело във въздуха. :eek: Имам чувството, че разпрашената боя стигна до белите ми дробове. Наш пропуск е че не сложихме маски. Да не говорим колко кихане и кашляне ударихме, а като сме и пушачи, ефектът беше "страхотен".
Така че ние сме от недоволните. А и, бояджиите щом не го ползват, значи има причина. Кой не би искал да си облекчи живота? :wink:
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот Matilda » 07 Май 2019, 11:03

И аз ще се присъединя към коментарите по-горе. Макар да бяхме с маски, пак имахме боя къде ли не, с извинение :mrgreen: Трудоемко е, не е въобще като в рекламите.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот Валентин П. » 07 Май 2019, 11:06

Ако ще се боядисва с пистолет - трябва си специална маска, няма начин. Освен това, с каквото и да се боядисва, мебелите и пода трябва да се покрият с найлони (има си такива специални, със самозалепваща лента, лепи се покрай стената). Хората всичко са измислили. :wink:
Валентин П.
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Фев 2019, 14:39

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот Niya » 07 Май 2019, 11:10

Интересна ми е темата.
Дали става бързо боядисването с пистолет? И дали е подходящо за тавани?
Готова съм да понеса мъглата от боя и да облепя всичко детайлно, ако ще стане по-пъргаво и без да правя мускули на ръцете. :lol:
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот Валентин П. » 07 Май 2019, 11:11

Може и тавани, но по ъглите, и там, където се съединяват таван и стена трябва четка.
За по-бързо, не съм сигурен, че е. :mrgreen:
Валентин П.
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Фев 2019, 14:39

Re: Качествено ли се боядисва с пистолет за боядисване?

Мнениеот IvanovA_Stef » 09 Май 2019, 11:05

Не знам, ама мъжът ми беше купил веднъж и освен че получи нещо като невралгия на рамото, твърдеше, че боята свършва по-бързо така. Втори път не го ползва.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron