Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот Анелия А » 07 Май 2019, 12:46

Бременна съм, но си имаме от 4-5 години и страхотно куче, кокер шпаньол. Най-важното нещо е здравето на детето, ако въобще има връзка. Обаче и към кучето сме толкова привързани, че не си представям да живеем без него. А няма на кого да го поверим дори и временно, примерно през първата година.
Мислите ли, че има риск за здравето на бебето или едното не пречи на другото? Майка ми мрънка, че не е хигиенично, щяло да буди бебето и прочие. Ние с мъжа ми засега нямаме намерение да се поддаваме, но ми се иска да събера и малко мнения.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот flip » 07 Май 2019, 12:53

Животните не са предмети, вещи, които да изхвърлим, когато не ни е удобно или изскочи нещо друго. Те са като деца. По никакъв начин не бих си зарязала животинчето, ако ще и вчера да съм го приютила.
Това е проблем за хората с предразсъдъци, които не са достатъчно информирани. Точно като баби, дядовци и тем подобни. Или пък за хора, които не обичат животни.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот IvanovA_Stef » 07 Май 2019, 12:59

На мен това също ми беше проблем като бях бременна. Имахме хъски, което обожавахме. Бабите постоянно мърмореха колко косми щяло да пуска около и върху бебето, едва ли не. Как кучето можело да надере детето и какви ли не измишльотини. Не им се вързах на "съветите" и това, което наистина се промени беше, че чистех през ден с прахосмукачката и не позволявахме на кучето да се качва на леглото, както правехме преди. Целувах и бебето, и кучока. Чувствах хъскито като своето първо дете. )Като нрав беше много непокорен и щур, но с детето е съвсем различен. Внимава, не го закача. Като го чуеше да плаче, почваше да вие :???:
Знам, че рискът е с котките. Докато си бременна и ако котката има токсоплазмоза. Затова се правят и изследвания за токсоплазмоза, да е спокоен човек.
Не слушай други хора, довери се на вътрешния си глас :wink:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот Петя Георгиева » 07 Май 2019, 13:47

Ако следите и си му слагате всички стандартни ваксинации, както и препарати за външно и вътрешно обезпаразитяване, не виждам проблем. Гушкайте си кучето и да не ви пука.
Откакто съм родила вкъщи съжителстваме с декоративен заек. Не ми е минавало през ума да го махаме. Някои наши близки също ни се чудиха, обаче ето вече няколко години всичко е наред.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот Клер » 07 Май 2019, 13:56

Аз доколкото знам от лекаря, през бременността е опасно да се отглеждат котки или хамстери и тем подобни. Точно заради токсоплазмозата. Тя е опасна за плода, но може да протече без симптоми. Ветеринарят каза да не почиствам аз изпражненията, но все пак бяхме решили, докато се роди бебето, да я гледа майка ми. Пуснах си и изследване за токсоплазмоза и така.
След 2-3 години си прибрахме котето пак у дома.
Според мен е достатъчно да сте разумни и да вземете всички мерки, за да е то здраво и обезпаразитено.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот velvet_81 » 07 Май 2019, 14:01

Добре гледаното куче редовно се обезпаразитява, ваксинира, къпе. Едва ли има родител, който ще се прибере вкъщи с мръсното куче и няма да му измие лапите.
Да, ще трябва повече чистене с прахосмукачката, това е. Ама то не е за цял живот, а докато поотрасне детето.
И през ум не ми минава да "махам" любимците, защото ги разглеждам като членове на семейството, а не неодухотворени предмети.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот Valya T » 08 Май 2019, 10:23

Не мисля. Ние имаме куче, но проблеми никакви. Кучето много се промени покрай детето. Никога не бих си махнала животинчето.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Re: Опасно ли е съжителството на бебе и домашен любимец?

Мнениеот Светлето » 05 Юли 2019, 08:58

На мен пък ми е гадно да хвърчат косми навсякъде около бебе. Може и да не носи болести това, но ми се струва кофти.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта