Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот Валя.Танева » 08 Май 2019, 11:29

С мъжа ми сме на коренно различно мнение. Според мен това е твърде голям разход и искам да си го спестим. Ще им предложим евтини хотели - адрес, телефон и дотам.
Той държи да им поемем и нощувките, защото иначе много от хората можело да не дойдат. Е, да, ама те ако заради това решат да не дойдат, значи не държат на нас.
Вие как процедирахте, ако сте имали гости от други градове?
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Re: Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот Lady M » 08 Май 2019, 12:23

Въпросът е сложен, най-вече заради финансовата му страна.Ама пък - веднъж се жени човек. Дай Боже :mrgreen:
Ако сватбата е дневна, хората ще могат и да си се приберат. А ако е вечерна и не са много на брой, все ще се намерят роднини или приятели, при които да пренощуват после.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот Клер » 08 Май 2019, 12:29

Според мен това е голям разход.
Ако може, групирайте гостите по градове или села и да се организира някакво бусче. Предполагам, че ще излезе по-евтино. Ние така направихме. Имахме 5-6 гости от едно и също място и наехме бус. Излезе по-евтино определено.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот velvet_81 » 08 Май 2019, 12:38

Наши познати резервираха едно малко хотелче. Уговориха се за цената по-ниска от тази на нормално легло и стая. Но и така разходите им бяха големи. Според мен чак толкова няма смисъл. Но вие си решавате, всичко зависи от финанси и желание.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот Таня Иво » 08 Май 2019, 12:42

Според мен младоженците биха могли само да осигурят хотела, а разноските да са си за сметка на гостите. Така ми се вижда по-логично. Не стига колкото разходи има по сватбата, ами и хотелски стаи да плащат.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот Гери Василева » 08 Май 2019, 12:49

При нас почти всички гости бяха от други градове. Ние уредихме да ги настанят в хотела, който е към ресторанта. Разбрах се с управителя. А тъй като и ползвахме апартамента за първата брачна нощ, ни направи отстъпка в цените за гостите, почти наполовина. Гостите, обаче, си ги платиха сами.
Това, което бях направила е да подготвя списък с имената на гостите, който оставих на рецепция.
Само на кумовете им поехме нощувката, защото те са ни много близки и са се доказали през годините.
Не съм чула някой да се е оплаквал, всички бяха доволни според мен.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Осигурявахте ли настаняване на гостите от други градове за сватбата?

Мнениеот Надя! » 08 Май 2019, 12:54

Всъщност, защо трябва да се поемат разноските по нощувките? Сватбата не се прави с цел да покажем колко много можем да се охарчим, а да се повеселим с приятелите.
Който държи на двойката, ще намери къде да спи. Някои у роднини, други у познати. Който остане - в хотел.
Аз лично не бих поела и нощувките. Имахме поне 10 души от други места, не е малко перо от сватбения бюджет.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10


Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта