Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот Ая123 » 09 Май 2019, 11:29

Наскоро приключихме ремонта на апартамента. Всичко ни е ново, спретнато, чисто. Хубаво ми беше на душата. Явно мръсотията и многото хора прогониха де що имаше гадини - хлебарки, паяци и т.н. За всеки случай си сложихме една "пищялка", която УЖ гонела хлебарки, мишки, че и комари. И преди седмица гледам към банята една пътечка от мравки. Направо ми призля. Явно джаджата не им действа :sad: Отначало бяха само в банята, вече излизат от нея. Пробвах метода със солта - не помогна дългосрочно.
Та, моля ви, помагайте как да изгоня досадните мравки!
Четох за идеи като посипване с прах за пране или залагане на капан с мед :eek: , но предпочитам да чуя изпробвани и доказани решения.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот _Лилия_ » 09 Май 2019, 11:35

Сещам се преди години баба ми на село използваше веро и заливаше мравките. Тогава нямаше от тези изтънчени продукти с балсами и т.н. Беше си обикновено веро, мисля, че и сега можеш да откриеш такова някъде. Но аз лично не съм го пробвала, не мога да ти гарантирам ефекта. :roll:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот София » 09 Май 2019, 11:39

Само обикновен оцет.
Проследяваш от къде "извират" и сипваш оцет.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот Петя Георгиева » 09 Май 2019, 11:41

Едното, за което се сещам е пудра HALEK-05. Аз съм се спасявала с нея от мравчената напаст.
Ако не помогне, помисли за обезпаразитяваща фирма.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот Бистра » 09 Май 2019, 11:44

Само имай предвид, че Халек-а е силно отровен. Знам, че е много добър и за борба с хлебарките.
За мравките - изпробвано и от мен - с оцет. Отдавна не съм виждала вкъщи мравка.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот Таня Иво » 09 Май 2019, 11:50

Аз съм пробвала с всичко, за което се сетите... Но проблема у нас беше доста сериозен=
От начало пробвах със сол (бабина рецепта), после купих препарат на име ДОБОЛ, който реши проблема временно. Близо 2-3 месеца не се появяваха и пак.
Бяхме се видeли в чудо, ставаме от сън и тръскаме мравки по земята. Наех фирма за ДДД услуги и само това ни спаси. Наистина си е напаст.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот tano » 20 Авг 2019, 13:27

Ако искате вярвайте, но при мен се получи с белина. Просто сипах мъничко в местата, от които се появяват и не съм имал повече проблеми. :smile:
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Мравки в апартамента! Как да ги прогоня?

Мнениеот DeniP » 21 Авг 2019, 01:05

Наистина е много неприятно като мравките се настанят у вас. Веднъж ги прогоних за малко с така наречените къщички. Минават оттам, взимат си "храна", която я отнасят в тяхната си къща при другите мравки, но тя всъщност е отровна за тях и започват да изчезват, така да се каже. Но, това даде ефект за известно време (няколко седмици), после пак се появиха. Втория път не бяха толкова много, но тогава реших да тествам професионални услуги за борба с мравките. Благодарение на тези хора се избавихме от проблема. Вече година и половина мина оттогава, всичко е чисто.
DeniP
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Юли 2019, 12:50


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта