Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот *Пролет* » 10 Май 2019, 14:00

Тъй като нямаме много събрани средства, а искахме да разнообразим с някоя дестинация, извън България, се спряхме на Букурещ. Обаче нямаме никаква идея какво си струва да се види. Ще имаме 4-5 дни, времето е достатъчно.
Бихте ли препоръчали места, които е хубаво и любопитно да посетим, както и такива, на които да опитаме традиционна румънска кухня.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот velvet_81 » 10 Май 2019, 14:25

Букурещ много ме изненада. Ходили сме веднъж, но някак бях скептично настроена, че няма да е нещо различно от тук. Обаче не се оказах права.
Пиаца Унирии (Piata Unirii), което е сърцето на града, си мислех, че това ще е някакво сиво място, с много бетон и скучна визия. Обаче видях един прекрасен, зелен парк, заобиколен от сгради с интересна архитектура.
Градът си има стара част. Бяхме решили, че ще отседнем там. Избрахме хотел Little Bucharest. С чудесно местоположение за хора, които искат да разглеждат. Старият град наистина наподобява Париж, не случайно го сравняват. Красиво е.
Сградата на Парламента им е внушителна! Мисля, че е втората най-голяма сграда след Пентагона.
Също така, съветвам ви да го посетите през пролетта или есента, защото лятото е много горещо. Редовно удря 40 градуса и не е приятно за разходки.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот Невена Стоянова » 10 Май 2019, 14:44

За Румъния съм чувала че или я заобичаш, или не я понасяш. Няма средно положение. На мен ми хареса, макар също да бях изненадана. Самият град, новата му част, не е нещо особено, мръсно на доста места и нуждаещ се от обновяване и ремонти. Обаче има забележителности, които е приятно да се видят.
Помня че хапвахме нещо като брускети с пастет от синьо сирене и гъби, както и розе Алира. Опитахме традиционна опушена шунка Мангалица (Mangalitsa), мариновани маслини, медна горчица и хрупкави зеленчуци.
Друго интересно местенце е Caru’ cu Bere - съчетание между бирария и ресторант, което съществува повече от век. Има и градина, която в топлото време функционира.

Друго ястие, за което се сещам, че е тяхно традиционно е sarmalute cu mamaliguta - задушени зелеви рулца с месо със сметана и полента. Също така papanasi - нещо като голяма поничка, с големина на юмрук горе долу, на върха, на която има по-малка топка. Гарнирани са със сладки сирена, сметана и конфитюр.
Наблегнах малко на гастрономната част, ама то е неизбежно, като отиде човек на ново място :mrgreen:
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот _Лилия_ » 10 Май 2019, 15:08

Отидете да се разходите в Cișmigiu Park. Паркът е наистина много хубав и зелен, близо е до центъра на Букурещ и има езеро. Създаден е много отдавна, мисля че беше през 1847 година.
Вижда се, че някои неща имат нужда от ремонт - пейки и т.н., но сам по себе си е красив и се усеща.
Много е приятно и по Алеята на чадърите, по дължината й има кафене. Чадърите служат вместо сенник.
Църквите са много красиви.
Сградата на кметството е огромна, въобще като цяло архитектурата е много впечатляваща.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот Валя.Танева » 10 Май 2019, 15:14

Аз не бях много впечатлена от Букурещ, на мен ми се стори подобна на София. Въздухът е доста мръсен, новата част на града не може да се похвали с кой знае какво.
Иначе цените не са високи, като в България са и не забелязах да има двоен стандарт - за местни и за туристи, което е добре.
Но ако все пак човек реши да отиде, една забележителност, която смятам, че си струва е тяхната Триумфална арка, която е подобна на тази в Париж.

Има парк, където може да си вземеш под наем велосипед - Lacul Herăstrău. Красиво е, чисто е, алеите са достатъчно широки, за да караш колело. Има и разходки с лодка.

Манастирът в Синая също е хубаво и си струва да се посети.
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот Роуз » 10 Май 2019, 15:18

Карпатите около Синая са страшно красиви, не трябва да се пропуска!
Въобще от Синая нататък Румъния е различна - по-цветна и зелена, по-приятна. Брашов е приятно място също.
Зоологическата градина в Букурещ е хубава. Не е огромна, но е добре уредена, има много зеленина и пейки. Удобна е.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот Миленита » 13 Май 2019, 12:15

На мен в Букурещ не ми хареса особено. Като изключим парковете. Иначе си е сив, сравнително мръсен град, като София. Обаче извън Букурещ има какво да се види, определено.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот Ванила » 27 Май 2019, 11:06

Винаги съм си мислела, че там ще е скучно. Не че съм ходила, просто...представях си град като София и мислех, че няма какво толкова особено да се види. Явно не съм права.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Екскурзия до Букурещ - какви забележителности не бива да пропускам?

Мнениеот Светлето » 28 Май 2019, 11:41

На мен не ми хареса там. Вярно, не сме обикаляли встрани от града, където сигурно е по-зелено и чисто, но самия град не ми допадна. Твърде много ми приличаше на София, което не е хвалба на този етап.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта