Как да преборим депресиите

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Siss » 18 Дек 2012, 12:29

Чувала съм, че цветовете борят депресия.С помощта на цветотерапията можем да подобрим настроението си.Например и децата асоциират мечтите с розово, червеният цвят ни дава енергия, а жълтият ни развеселява.Подберете подходящите цветове за дома си и все по-рядко ще изпадате в депресивни състояния :P
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот valiart » 25 Дек 2012, 23:11

Memento написа:Аз моите депресии ги лекувам с 300-400 гр. концентрат, те хората са го измислили преди векове не е нужно да откриваме топлата вода :)


Което си е така, така си е:) Има едно буре с червено винце и то ще помогне:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот denkaruseva » 09 Яну 2013, 15:06

С много разходки, вечери с приятели, добра храна(богата на витамини) и по чаша хубаво винце :P
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Atanas Kutlev » 21 Фев 2013, 15:51

Според мен, ако човек се съмнява, че има депресия, трябва да потърси помощ от специалист. Консултация с психолог е първата стъпка.
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 21:43

Аз хапвам шоколад, слушам музика и си танцувам, за да се разведря. Човек често попада в ръцете на депресията, но винаги можем да се спасим и да избягаме за момент от нея :) Гледайте да се усмихвате повече, гледайте комедии, смейте се!!!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Cuddy » 23 Фев 2013, 13:43

Чистя /миенето на прозорци гони всякакви лоши мисли и намерения поне при мен/, а резултатът от облизаното жилище спомага вечерта да си легна в 10 и да заспя, преди да съм помирисала възглавницата. Също много обичам да ровя в ибей за разни четки за грим, за декорации, абе дреболии общо взето /но не купувам- мисля, че е важно уточнение/. Пазаруването на козметика също ми е вариант /слава Богу, че се депресирам рядко :lol: /.
Кафето с приятел или разходката навън също ми действат добре. ;)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот winterrose » 26 Фев 2013, 15:57

Шопинг терапия, много шоколад, клюки с приятелки, разходки на чист въздух. Може и спа уикенд с любимия ;) . Червеното вино си е задължително, но само по чашка.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот georgi58 » 05 Мар 2013, 11:14

Работа, работа и повече работа. Не каква да е работа, а полезна за останалите.
Депресията е "привилегия" на съвременното западно общество, на хора които нямат съдържание на живота си. Никога не съм чул и срещал депресирани сред тези които карат тази планета да се върти: фермери, миньори, строители, хуманитарни работници.
Духовно развитие и Крия Йога
Аватар
georgi58
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2013, 09:54
Местоположение: Богомилово

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот blue_eye » 05 Мар 2013, 18:26

Според мен при първите съмнения за депресия трябва да се потърси лекарска помощ. Тези състояния се влошават много бързо и често незабележимо за потърпевшия. Лечението е бавно и не винаги зависи само от приема на медикаменти. Поради тази причина е хубаво да се посещава психолог дори и профилактично за да може човек да се освобождава от натрупаното напрежение и стрес, които за съжаление ни съпътстват навсякъде.
blue_eye
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2013, 16:26

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот walter » 19 Май 2013, 15:26

Много хора изпадат в депресии, защото съдят живота си с чужди критерии, в които те не могат да се вместят. Влияят се от чуждите представи за успех и провал и като не могат да станат идеалния образ, който обществото им натрапва.....се депресират. Аз лично съм изживявала такива моменти многократно. Л. Толстой го е казал много добре с прочутата си „математическа“ метафора :
Човекът е като обикновена дроб - в знаменателя стои собствената му оценка за себе си, а в числителя - мнението на другите.
Та представете си какво става, когато числителят е стотина пъти по-голям от знаменателя......Това всъщност е причината за много от депресивните състояния сред връстниците ми - съвременните тийнейджъри - защото нашата епоха е направо препълнена с фалфшиви идоли и идеални образи, с които ни заливат отвсякъде...Нищо чудно, че депресиите станаха нещо като хронично заболяване в последно време.
Аватар
walter
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2013, 14:23
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта