Как да преборим депресиите

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да преборим депресиите

Мнениеот Finger » 30 Дек 2011, 10:49

Почти всяка година с настъпване на есента ме налягат депресии. Предполагам голяма част от вас са били или все още са в подобно на моето състояние. Но като, че ли след известно време нещата се обръщат и започваш да гледаш по друг начин на живота. Понякога си задавам въпроса, кое ме кара да изляза от депресивното състояние? Може би приятел? Може би времето на вън?! Знам ли? Вие как успявате да преборите депресиите? ( само искам да уточня, че тук не става въпрос за хапчета)
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот d_2 » 04 Яну 2012, 15:15

Според мен най-добрия начин да пребориш депресията е да са е забавляваш. Депресията е състояние на затвореност и за да излезете от него трябва да бъдете активни. Винаги, когато усетя, че може да попадна в подобна личностна фаза, започвам да излизам, да се забавлявам с приятели. Идеята е да нямаш време да останеш сам със себе си. Правете нещо различно, бъдете различни, променете нещо у себе си или просто се отдайте на приятни занимания. Така всъщност се развивате и може да се преоткриете в съвсем друга светлина...може да се запознаете с много интересни хора или да изпитате ново непознато усещане. Имах една приятелка, която винаги, когато изпадаше в депресия скачаше с бънджи. Според нея адреналинът и самото усещане да полетиш цялостно те променят и спомагат да излезеш от дупката. Аз лично възнамерявам да пробвам следващия път, когато ме навести това състояние. 8-)
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот pasta » 04 Яну 2012, 17:27

Има и много тежки състояния на депресия, които без специализирана помощ няма как да се преодолеят.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот tallia » 20 Яну 2012, 21:28

„Депресията в общия случай е чувство на меланхолия, тъга, отчаяние, безпомощност и унилост, което може да трае от няколко часа до няколко дни. Ако това чувство трае повече от няколко седмици или се появява периодично, може да става въпрос за заболяване, известно като клинична депресия.” - така научнопопулярно е обяснена тази модерна болест. За мен самото звучене на думата е неприятно. Изпитвам звукова непоносимост. Едва ли има човек, който не е изпадал в подобни състояния на отчаяние и безпомощност. Важно е да ги изгоним навреме. Сигурно ни е в природата да се посамосъжаляваме, но нека е за кратко. Преди да стане тежък, случаят е бил лек, нали, pasta? Не намирам обяснение защо някой иска да се чувства така дълго и денонощно. Профилактично може да проверите има ли опасност да ви докопа депресия тук (в края на статията има тест )http://www.blitz.bg/article/9886
tallia
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Яну 2012, 17:26

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 21:46

d_2 написа:Според мен най-добрия начин да пребориш депресията е да са е забавляваш. Депресията е състояние на затвореност и за да излезете от него трябва да бъдете активни. Винаги, когато усетя, че може да попадна в подобна личностна фаза, започвам да излизам, да се забавлявам с приятели. Идеята е да нямаш време да останеш сам със себе си. Правете нещо различно, бъдете различни, променете нещо у себе си или просто се отдайте на приятни занимания. Така всъщност се развивате и може да се преоткриете в съвсем друга светлина...може да се запознаете с много интересни хора или да изпитате ново непознато усещане. Имах една приятелка, която винаги, когато изпадаше в депресия скачаше с бънджи. Според нея адреналинът и самото усещане да полетиш цялостно те променят и спомагат да излезеш от дупката. Аз лично възнамерявам да пробвам следващия път, когато ме навести това състояние. 8-)


Това е много вярно, но когато депресията е поради липса на пари и сметки за плащане това няма как да се случи, за това зависи много от причината на депресията!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот tallia » 21 Яну 2012, 17:23

Силвия Бояджиева написа:
d_2 написа:Според мен най-добрия начин да пребориш депресията е да са е забавляваш. Депресията е състояние на затвореност и за да излезете от него трябва да бъдете активни. Винаги, когато усетя, че може да попадна в подобна личностна фаза, започвам да излизам, да се забавлявам с приятели. Идеята е да нямаш време да останеш сам със себе си. Правете нещо различно, бъдете различни, променете нещо у себе си или просто се отдайте на приятни занимания. Така всъщност се развивате и може да се преоткриете в съвсем друга светлина...може да се запознаете с много интересни хора или да изпитате ново непознато усещане. Имах една приятелка, която винаги, когато изпадаше в депресия скачаше с бънджи. Според нея адреналинът и самото усещане да полетиш цялостно те променят и спомагат да излезеш от дупката. Аз лично възнамерявам да пробвам следващия път, когато ме навести това състояние. 8-)


Това е много вярно, но когато депресията е поради липса на пари и сметки за плащане това няма как да се случи, за това зависи много от причината на депресията!

В този ред на мисли всички масово и необратимо трябва да сме в депресия, откакто е започнала кризата, а в България и от по-рано. Проблемите трябва да се решават с бистър ум и гъвкави идеи, не да се оставаме на течението и да мрънкаме. Казано накратко: "Не е важно какво ни се случва, важно е какво ние правим по въпроса" или "Трябва да играеш с картите, които са ти се паднали"
tallia
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Яну 2012, 17:26

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Силвия Бояджиева » 21 Яну 2012, 17:34

tallia написа:
Силвия Бояджиева написа:
d_2 написа:Според мен най-добрия начин да пребориш депресията е да са е забавляваш. Депресията е състояние на затвореност и за да излезете от него трябва да бъдете активни. Винаги, когато усетя, че може да попадна в подобна личностна фаза, започвам да излизам, да се забавлявам с приятели. Идеята е да нямаш време да останеш сам със себе си. Правете нещо различно, бъдете различни, променете нещо у себе си или просто се отдайте на приятни занимания. Така всъщност се развивате и може да се преоткриете в съвсем друга светлина...може да се запознаете с много интересни хора или да изпитате ново непознато усещане. Имах една приятелка, която винаги, когато изпадаше в депресия скачаше с бънджи. Според нея адреналинът и самото усещане да полетиш цялостно те променят и спомагат да излезеш от дупката. Аз лично възнамерявам да пробвам следващия път, когато ме навести това състояние. 8-)


Това е много вярно, но когато депресията е поради липса на пари и сметки за плащане това няма как да се случи, за това зависи много от причината на депресията!

В този ред на мисли всички масово и необратимо трябва да сме в депресия, откакто е започнала кризата, а в България и от по-рано. Проблемите трябва да се решават с бистър ум и гъвкави идеи, не да се оставаме на течението и да мрънкаме. Казано накратко: "Не е важно какво ни се случва, важно е какво ние правим по въпроса" или "Трябва да играеш с картите, които са ти се паднали"


Да така е, но всеки е различен и когато се натрупат много неща не може да се справи и изпада в депресия от която трудно излиза, всичко едо психиката на човек, аз лично съм сесправяла и сама по много начини, но има и случаи когато се налага да отидеш при специалист!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Memento » 21 Яну 2012, 18:39

Българите не са свикнали да търсят специалист при нужда когато изпаднат в такава ситуация. Ама донякъде е оправдано при тоталното безпаричие, повечето проблеми са от финансово естество и да идеш на психолог как ли може да ти помогне?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Силвия Бояджиева » 21 Яну 2012, 19:40

Memento написа:Българите не са свикнали да търсят специалист при нужда когато изпаднат в такава ситуация. Ама донякъде е оправдано при тоталното безпаричие, повечето проблеми са от финансово естество и да идеш на психолог как ли може да ти помогне?


Еми на психолог не съм ходила, защото не работят с здравната каса, но на психиатър съм ходила преди време бях изпаднала в по тежка депресия след маичинството която се задълбочаваше и всичко ми беше станало безразлично отделно бях много отслабнала и не исках да се погледна в огледалото нито една дреха не ми ставаше, и реших, че сама няма да мога да се справя отидох при личния и тои ми даде направление!
Отидох при нея накара ме да прочета първо едни неща да определя към кой депресии клоня, после ми зададе няколко въпроса и после ми изписа лечение, е след 1-та седмица и имаше ефект просто аз си възвърнах съня и всичко спрях да обръщам внимание на сметки и работи, т.е. проблема ти го решава психически останалото няма как !
Но разликата е, че ако отидеш на психолог ще ходиш при него на консултации и начините за спряване с проблема са по различни а психиатъра залага на лечение с хапчета!Но не се пристрастяваш, аз ги пих само три месеца и съм доволна!
А иначе когато проблемите са от друго естество наи лесното е да се разпуснеш с малко развлечения! ;)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот ogi-smile » 24 Яну 2012, 09:34

Хората, които по-често се поддават на стрес или страдат от депресия, са по-застрашени от проблеми с паметта в сравнение с оптимистично настроените.
Справянето с депресията започва с разбиране на нейните модели и симптоми. Депресията е описана като необичайно емоционално състояние, характеризиращо се с чувства на тъга, отчаяние и обезсърчение. Класическите признаци и симптоми на депресия включват:
Загуба на интерес или удоволствие от обичайните дейности
Промени в моделите на спане
Промените в апетита
Дълбоко депресирано или тъжно настроение
Затруднение в концентрирането
Промени в нивото на активност
Чувства на вина или чувства на безполезност
Загуба на енергия
Мисли за самоубийство
Наличието на множество симптоми за повече от две седмици може да изисква внимание.Дори да нямате класическите симптоми, но имате трайни чувства на тъга, обезсърчение или безполезност в продължение на няколко последователни дни, трябва да потърсите адекватна помощ за вас и начини за излизане от това състояние...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron