Хемороиди и анални фисури

Хемороиди и анални фисури

Мнениеот tanya_ll » 02 Яну 2012, 11:04

Имам проблем с хемороиди и анална фисура. Лекувам ги чрез седящи бани със смрадлика и лайка. И биопарокс.
Получавам облекчение за няколко дни. Но после, след десетина дена или две седмици пак започват да ме наболяват, да ме сърбят и пак се разкървавяват и така съм в порочен кръг от няколко месеца. Боря се и със много упорит запек. Който явно е в основата на проблема. Ходих на хирург - каза, че имам хемороиди 2 или 3-та степен и ми препоръча операция, защото консервативното лечение е много трудно. Но мен ме е страх от операция.
Бих искала да ми дадете съвет - как да изляза от този омагьосан кръг ...........
tanya_ll
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:10

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот tanya_ll » 04 Яну 2012, 13:38

Извинявам се, но съм сгрешила името на лекарството. Всъщност ползвам ДОКСИПРОКТ.
tanya_ll
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:10

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот rosentushev » 22 Фев 2012, 21:49

Здравейте,
за съжаление в нито един от четирите си стадия, хемороидите не се лекуват консервативно! Постига се временен и неудовлетворителен резултат. Ако при вас са 2-3та степен, нямате друг избор освен оперативно лечение.
Прочетете написаното тук:
http://www.rossentushev.com/novini-i-st ... a-lechenie
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Хирург в ІV Хирургична Клиника на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов"
Ръководител на "Вита Херния Център" София
Skype: rosentushev
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
rosentushev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Фев 2012, 12:17
Местоположение: София

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот lati58 » 15 Мар 2012, 12:50

tanya_ll написа:Имам проблем с хемороиди и анална фисура. Лекувам ги чрез седящи бани със смрадлика и лайка. И биопарокс.
Получавам облекчение за няколко дни. Но после, след десетина дена или две седмици пак започват да ме наболяват, да ме сърбят и пак се разкървавяват и така съм в порочен кръг от няколко месеца. Боря се и със много упорит запек. Който явно е в основата на проблема. Ходих на хирург - каза, че имам хемороиди 2 или 3-та степен и ми препоръча операция, защото консервативното лечение е много трудно. Но мен ме е страх от операция.
Бих искала да ми дадете съвет - как да изляза от този омагьосан кръг ...........

Купете си от аптеката зелен и всяка вечер си запарвайте по едно пакетче в 1/2 чаена чаша вода и след като изстине го изпивате ,аптекарите знаят от по силния зелен чай,няма да имате проблем със запека
lati58
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Окт 2011, 12:28

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот Genoveva » 28 Мар 2012, 15:04

lati58 написа:
tanya_ll написа:Имам проблем с хемороиди и анална фисура. Лекувам ги чрез седящи бани със смрадлика и лайка. И биопарокс.
Получавам облекчение за няколко дни. Но после, след десетина дена или две седмици пак започват да ме наболяват, да ме сърбят и пак се разкървавяват и така съм в порочен кръг от няколко месеца. Боря се и със много упорит запек. Който явно е в основата на проблема. Ходих на хирург - каза, че имам хемороиди 2 или 3-та степен и ми препоръча операция, защото консервативното лечение е много трудно. Но мен ме е страх от операция.
Бих искала да ми дадете съвет - как да изляза от този омагьосан кръг ...........

Купете си от аптеката зелен и всяка вечер си запарвайте по едно пакетче в 1/2 чаена чаша вода и след като изстине го изпивате ,аптекарите знаят от по силния зелен чай,няма да имате проблем със запека

Не на всеки влияе зеленият чай, много мои познати се оплакват, че не им действа и прибягват до нещо по-силно.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот nikita » 07 Май 2012, 11:55

Здравейте, искам да попитам възможно ли е 4-годишно дете да има хемороид и дали е наследствено? Водиха племенницата ми на лекар и им е казал точно това... Много се учудих, че толкова малко дете би имало подобен проблем. Зет ми има хемороиди и му правиха операция, та се питам възможно ли е малката да го е наследила от него?
На мен също ми се появиха от раждането, но не ме болят и не знам в този случай дали е необходимо да се предприемат някакви мерки :roll:
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот Юлия Търкаланова » 07 Май 2012, 16:18

Искрена благодарност на Д-р Атанас Матев от гр.Стара Загора за професионализма и етичното отношение към пациентите.През месец април се наложи на съпруга ми да постъпи за операция на дебелото черво в Университетската болница.Д-р Матев и доц.Юлиянов ни помогнаха да преодолеем този труден момент и ни консултираха по всички интересуващи ни въпроси с голямо търпение
и внимание.Желаем им здраве и успех в тяхната благородна мисия.
Юлия и Валерий Търкаланови
гр.Ямбол
Юлия Търкаланова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2012, 16:08

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот dkd6517 » 04 Яну 2014, 18:44

Ако вече се интересувате от мехлеми за хемороиди, значи имате поне 2-ра степен хемороиди. Аз лично изгубих 1-2 години с Доксипрокт, Пайлекс и още два други, чиито имена не помня. Тези мехлеми само облекчават, но не лекуват оформили се вече хемороиди. Съжалявам, че не отидох веднага на операция (на мен приложиха метода лигиране). Не си струва да търпите дискомфорта, оперирайте се навреме - след оперативната болка е 2-3 дни. Още повече, че ще ви прегледат и за други съпътстващи заболявания.
dkd6517
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2014, 18:24

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот mom4ence » 15 Ное 2016, 00:19

Здравейте,

Имах външен хемороид който се пукна , болката спря , но цял ден кърви по малко.
Как да спра кървенето , правих си компрес със смрадлика , мазах се прокто гливенол , но нищо не помага.Също пия и детралекс и флебодия.

Ходих днес на хирург , прегледа ме и ме намаза с жълтеникава маз и ми каза да лежа.Това няма как да стана тъй като се налага да ходя на работа.

Моля за съвет как да спра кървенето.
mom4ence
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:39

Re: Хемороиди и анални фисури

Мнениеот Снежана.Петкова » 06 Дек 2016, 18:12

Оооо, това е невероятен кошмар! Получих хемороидите си като добавка към раковото си заболяване.Имам чувството, че те се появиха като резултат от някакво общо "смъкване" на мускулите ми, кожата - всички тъкани като цяло.Вените ми също атрофираха и , макар, че никога не съм имала проблеми с тях по- рано. Бяха си прекрасни, ясно изразени и видими, но когато почнаха да ме бодат често-често покрай лечението ми - химиотерапия, изследвания, скенери, те съвсем издадоха багажа и почнаха да се пукат при всеки пробив с игла или абокат.Така че аз свързвам хемороидите с това състояние на атрофия на съдове и тъкани.Не знам доколко пряко са свързани, но за мен това е факт.Засега ми помагат свещички "Масту" от аптеката и домашно приготвен мехлем от невен и свинска мас.Планирам операция, защото виждам, че няма оправяне, но ще се консултирам с терапевтката ми да каже доколко е уместно да я правя сега , тъй като скоро минах химиотерапия и сега съм на хормонотерапия.Старая се да ям повече зеленчуци и течности, за да поддържам редовно изхождане.И... спокойствие, почивка и релакс.стресът усложнява нещата.Появява се запек, той влошава хемороидите и всичко е в омагьосания кръг.Тогава спасение са само клизмите, но е голяма мъка.Да не ви плаша, всичко все пак, минава, рано или късно!!!
Снежана.Петкова
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:35

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron