Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот Анелия А » 22 Май 2019, 10:45

Знаете ли дали е проблем бременна жена да ходи на солариум? Дали това вреди по някакъв начин на бебето? Става дума за след 3-ти месец. Вероятно не е за предпочитане, но пък съм свикнала и искам да съм сигурна преди да се откажа изцяло. Ходя веднъж седмично, не става въпрос за по-чести посещения.
Дано се намери някой, който да е проучвал въпроса покрай своята бременност. :smile:
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот Надя! » 22 Май 2019, 11:09

Докато бях бременна и аз доста се чудех. Прочетох противоречиви мнения, даже и лекарите не бяха единодушни. Затова предпочетох да не рискувам, макар да съм доста бяла. Просто си изкарах едно лято без тен, но пък човек от бременността се разхубавява, така че... :wink:
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот София » 22 Май 2019, 11:17

Аз съм виждала и бременни да ходят на солариум. Аз през бременността не посмях, но иначе ходя и знам някои неща:

1. солариумът е с лампи, които излъчват лъчение на бета лъчи, далеч по-безопасни от гама лъчите
2. можеш да контролираш климатизацията - солариумите имат вграден климатик и можеш да си го нагласяш до такава степен,че не само да усещаш хлад, а да ти е студено
3. веднъж седмично по 5 минути не мисля, че ще е фатално, все пак няма да стоиш с часове в кабинката
4. подходящи са легналите солариуми и в никакъв случай турбо солариумите (влизала съм в такъв веднъж и ми прилоша).
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот Karina_85 » 22 Май 2019, 11:24

Мисля, че солариумът е много вреден за бебето по време на бременност. Нека не бъдем толкова суетни, глупаво е. По-важно е да се роди здраво детето, отколкото да имаш тен за лятото.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот flip » 22 Май 2019, 11:27

Аз съм питала лекар по въпроса. Каза, че не е препоръчително. Освен това, дори и да не навредиш на бебето, шансът да ти избият пигментни петна по кожата е доста голям. И без това в този период често се случва, не си го причинявай и със солариума, че са си упорити.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот Таня Иво » 22 Май 2019, 11:29

А защо не проучиш възможността да ползваш автобронзант? Не знам има ли такива, които стават за бременни, но със сигурност вредите ще са в пъти по-малки от тези на солариума.
Аз лично не ползвам солариум по принцип, така че не мога да се изкажа компетентно.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот Ani_ » 22 Май 2019, 11:32

По-добре не рискувай. Ходи на разходки ежедневно, ще хванеш не по-малко тен, при това по по-безвреден начин.
В краен случай има и автобронзанти, този на Лореал е хубав.

Намерих ето този довод против ползването на солариум през бременността:

Някои изследвания показват връзка между повишеното излагане на UV лъчи и дефицита на фолиева киселина. Причината за това е, че UV лъчите могат да я разрушат.
Фолиевата киселина е много важна за развитието на нервната система на бебето (мозъка и гръбначния стълб), които се образуват по време на първия триместър на бременността (1-13 седмица). Поради тази причина трябва да увеличите приема на фолиева киселина по време на този период.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Крие ли рискове солариумът по време на бременност?

Мнениеот Анелия А » 22 Май 2019, 11:41

Благодаря. Най-вероятно няма да рискувам наистина.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта