Пиле с печени чушки

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Пиле с печени чушки

Мнениеот Bloody Mary » 27 Май 2019, 10:02

Влизам да ви споделя една рецепта, която взех от майка ми и се оказа страшно вкусна! А и чушките са много подходящи за топлите дни.

Това, което съм изброила може да се заменя, въпрос на наличности в хладилника и на въображение :wink:
1. Пилешко месо в тарелка, аз взимам от маринованите пържоли на "Градус" - нарязваш на кубчета
2. Печени чушки пак нарязани на парчета, не много дребни, средно около 2-3 см дълги
3. Заквасена сметана, може и течна
4. Лук - една и или две глави, нарязани на средно големи парчета
5. Гъби нарязани. Аз като купя гъби и взимам повечко, нарязвам всичките и във фризера в пликчета, та като ме осени вдъхновението, просто вадя едно, че може в този момент баш да нямам под ръка пресни). Ако не обичаш гъби или нямаш, може и без тях. Пилешкото и чушките са задължителни, другото - по желание.
6. Вино - няма значение какво, сипвам на око, докато покрие.
7. Подправки според личните предпочитания. Аз слагам черен пипер, къри, розмарин.
После намазваш йенското стъкло с мазнина, насипваш лука, после пилешкото на кубчета, чушките, гъбите и така редуваш всичко. Накрая сипваш виното, слагаш капак и печеш. Аз пека час - час и нещо.
После разбъркваш от заквасената сметана в една купичка с малко вино на кашичка и може да добавиш къри или каквото решиш, вадиш йената от фурната и сипваш полека малко от горещото сосче в купичката и разбъркваш. След това се изсипва останалата част и пак се слага във фурната за кратко.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Пиле с печени чушки

Мнениеот CinemaFreak » 27 Май 2019, 10:08

Като чуя "мариновани пържоли на Градус" и ми идва да бягам. Накъде обаче, не знам.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Пиле с печени чушки

Мнениеот Съни » 27 Май 2019, 10:17

CinemaFreak написа:Като чуя "мариновани пържоли на Градус" и ми идва да бягам. Накъде обаче, не знам.


А, то не е задължително да са такива. Аз също не купувам от тях, но едва ли е проблем да се ползва каквото и да е пилешко месо :wink:
Ще пробвам тези дни, че тъкмо имам замразено пилешко, което е време да оползотворя. :wink:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Пиле с печени чушки

Мнениеот Миленита » 27 Май 2019, 10:40

Правила съм тази рецепта, обаче без чушките, а с добавка топено сирене. Пак става страшно вкусно.
Ще пробвам като добавя и чушки, според мен ще се съчетаят добре вкусово с топеното сирене. :cool:
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Пиле с печени чушки

Мнениеот Ванила » 27 Май 2019, 10:57

Не съм фен на месото, ама това може и да го пробвам. Звучи много апетитно наистина. :thumbup:
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Пиле с печени чушки

Мнениеот Lana » 29 Май 2019, 11:54

Да ви кажа, аз го спретнах и наистина е вкусотия! :cool:
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Пиле с печени чушки

Мнениеот sky_100 » 31 Май 2019, 12:57

Страхотно звучи наистина, това ще ни е вечерята довечера. :razz:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта