Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Ilona » 28 Май 2019, 09:54

В момента съм в подобна ситуация. Имам мъж до себе си, не мога да кажа, че е лошо или че се държи лошо. Обаче...все едно нещо не достига. Нямам чувства към бившия, отдавна сме приключили и не съм се впуснала в авантюра, с цел да го забравя. Въпросът е че въпреки неразбирателството ни, бившият ми партньор имаше някои наистина безценни качества, които рядко срещам у мъж - много начетен, със страхотно чувство за хумор, инициативен, а същевременно уравновесен и обран.
Зная, че трудно се среща всичко това в един мъж, но не успявам да се отърся от постоянно тлеещото в мен разочарование от този факт.
Изпадали ли сте в подобна ситуация? Как постъпихте или как бихте постъпили на мое място?
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Story_teller » 28 Май 2019, 10:24

На твое място щях да си живея сама, без партньор, докато спра да сравнявам. Никога няма да намериш същия човек. Всеки си има своите слаби и силни страни.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Вив » 28 Май 2019, 10:48

Добре ще е да се абстрахираш от предишния си приятел и да подхождаш непредубедено към хората, които срещаш. Виж с какво будят интереса ти, за да се срещнеш с тях, какво ти харесва в тях. А за връзките след бившия - времето ще покаже дали можете да бъдете заедно. Дай шанс на човека отсреща, да ти се разкрие. Никога нещата не са едноцветни и толкова прости.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот IvanovA_Stef » 28 Май 2019, 11:12

Опитай се да не сравняваш настоящ с бивш. Всеки човек е уникален. Ако някой ти е харесвал по едни причини, друг може да те привлече с нещо съвсем различно. Щом чувстваш неудовлетворение в дадена връзка, причината не е във високо вдигнатата летва от предишен партньор, а по-скоро от високата летва на твоите собствени критерии. Помисли кое е важно за теб, търси него. Не търси онова, което си получавала преди.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Karina_85 » 28 Май 2019, 11:14

Когато двама души не са един за друг просто се разделят и живота не ги събира. Вината винаги е от двете страни, но няма смисъл човек да се рови в миналото. Минало заминало. :thumbup:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Светлето » 28 Май 2019, 11:23

Ако срещнеш подходящия човек, няма да имаш терзания и очаквания, свързани с предишния си партньор. Щом сега не ти е спокойно, вероятно просто не е твоя човек. Въпреки това, бих дала възможност на връзката си. Понякога хората разкриват страни от характера си, които не сме познавали.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Миленита » 29 Май 2019, 12:10

Според мен просто не си с подходящия мъж. Остави съдбата да си свърши работата.
А и, замисли се, бившият е бил такъв и онакъв, но ето, че сте се разделили. Явно, все пак, нещо не е било наред. Абстрахирай се от миналото.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Бившият партньор вдигна високо летвата ми спрямо мъжете - как да се справя?

Мнениеот Niya » 01 Авг 2019, 09:20

Била съм в подобна ситуация. Ако сама не си наложиш, никога няма да превъзмогнеш бившия.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07


Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта