С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот Веси Вес » 28 Май 2019, 11:47

Никога не се е налагало досега да пътуваме с кучока, но ето че ни предстои едно дълго пътуване другия месец. 4-5 часа в едната посока. Притеснявам се как ще му понесе и как ще го свърта в колата. В пътите, когато се е возил, е било из града, и честно казано, почва да побеснява, явно не му е приятно.
Искам да ви питам, ако вече сте пътували на дълги разстояния с вашия домашен любимец, как е минало? Дали има вероятност да му стане зле или да повърне (дано не ми е тъп въпросът).
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот maia the bee » 28 Май 2019, 12:03

Стотици километри сме пропътували така. Спирахме да пие вода, да пишка и да яде. Нямаше проблеми. Абе, все едно е дете :mrgreen:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот Боби_Тони » 28 Май 2019, 12:08

При нас пътуването е кошмар. Последния път след 5 км. оповръща всичко. Сигурно е до кучето, те като хората понасят различно пътуването. :wink:
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот Кери » 28 Май 2019, 12:11

Аз бих се консултирала с ветеринарен лекар дали няма някакво лекарство против повръщане. :roll: Иначе ще се измъчи и животинчето, и вие.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот Ка Ме Лия » 28 Май 2019, 12:14

Ние веднъж пътувахме със самолет с куче. Ветеринарят ни даде Валиум, който да дадем на кучето преди полета, че иначе щеше да квичи през цялото време. Нямаше никакъв проблем, всичко мина нормално. Но с кола би било лесно, защото можеш да спираш когато искаш. :wink:
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот РениСто » 28 Май 2019, 12:17

При нас е обратното - не ще да слиза от колата. Като чуе дрънкането на ключовете ми се появява и започва с такава надежда и жал да гледа, че на човек му се къса сърцето. Голям пътешественик и бохем! :lol: Ако видят, че приготвям чанти не мирясва, докато не ги кача в колата. Настанява се вътре да чакат, докато тръгнем, за да имам поне малко спокойствие, докато приготвя и натоваря багажа.
Досега не е повръщал. Спираме през 3-4 часа за почивки и тоалетна. По време на пътуването имат вода, но не ядат нищо, като спрем за деня – тогава. Седалките в колата ми са покрити – дори да повърне не е проблем. Покривам ги най-вече, за да не ги каля и лигави.
Предполагам, че кучето ще почне да хленчи и ще даде знак, ако не му е добре или му се пишка. :wink:
РениСто
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2019, 11:16

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот blaze » 29 Май 2019, 12:52

Напълно е възможно. Ние сме спирали с нашето от време на време, да почине, да се разтъпче и така. Няма страшно!
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот Светлето » 19 Юли 2019, 09:31

Аз бих го оставила в хотел или при доверен човек. Не знам, някак си да мъча животинчето на дълъг път не ми се струва готино.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот victorYa » 25 Юли 2019, 21:06

Невероятно е как си измъчват кучетата с дълги пътувания с кола или самолет. Да било до тях. Стават смешни, оставете, не тормозете животното.
victorYa
 
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Юли 2019, 19:38

Re: С куче на дълъг път - възможно ли е и как го понася кучето?

Мнениеот IvanovA_Stef » 08 Авг 2019, 09:28

Няма никакъв проблем. Ние сме си взели една постелка за космите. Мъжът ми много се дразни, когато цялата тапицерия е в косми от кучока. Иначе самото животинче си е ок и пътува на дълъг път без драми.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта