Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Надя! » 28 Май 2019, 13:46

Чудя се какво вода да почна да давам на детето, на 1 годинка е горе долу. Първо мислех да е чешмяна, но сякаш след като видях с преваряването какви неща се отделят, се отказах. Мислехме с мъжа ми да даваме бутилирана, но пък чета за състава на пластмасите и ме е страх доколко е безвредна пластмасата на бутилките. Както и не знам дали въобще водата вътре е изворна, например. Слушала съм им рекламите, как българската педиатрична асоциация ги е одобрила, но истина ли е?
Имаме познат стоматолог, който е член на Съюза на стоматолозите и ни е казвал, че въобще няма такива проучвания и одобрение на пастите за зъби от тях. Какво пречи и с водата да е също толкова фиктивно? :roll:
Вие каква вода давахте на децата си или бихте давали? Търся най-малкото зло, знам, че няма идеален вариант.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Валерия М » 28 Май 2019, 13:55

Чешмяна не давам. При нас е с ужасно качество, твърда е и даже възрастните не я пият.
Доколкото знам, за деца се препоръчва изворната вода, защото е с най-ниска минерализация. На дъщеря ми давах такава, откакто стана на 7-8 месеца. Не съм преварявала. Проблеми не е имало.
За възрастни - или изворна или да се сменят видовете минерални води.
За бременните също е най-подходяща изворната.
Чешмяната я използвам за готвене само и то рядко, чистене и поливане на цветята. Като гледам какво излиза от крана ми става лошо. :sad:
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Karina_85 » 28 Май 2019, 14:04

Първоначално преварявах чешмяната вода. След това личната препоръча да започна да давам Девин, розов етикет. Вече поотрасна достатъчно и пие чешмяна, но при нас не е с лошо качество. И ние пием от нея.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Blue eyes » 28 Май 2019, 14:16

Аз знам за минералната вода, че не е хубаво да се дава на малки деца, тъй като техните бъбреци не могат да се справят с преработката на голямото количество минерали. При избор на вода, трябва да се гледа количеството натрий (Na) и то да не е повече от 40.0.
Девин с розов етикет е наистина добър вариант, тя е изворна.
Blue eyes
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:15

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Rainy mood » 28 Май 2019, 14:19

Малкият от родилния дом още пие само изворна вода - Девин или Торн Спринг, непреварена. Започнахме по съвет на педиатъра в болницата. Никога не е имало проблем, а си изпива доста, поне по 700 мл дневно :smile:
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Story_teller » 28 Май 2019, 14:23

Аз преварявах водата на моето дете. Чувала съм, че минералната вода не е подходяща за малките деца /бебета/, но изворна и трапезна може. Давала съм на детето, когато сме навън.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Valya T » 28 Май 2019, 14:30

Минералната не се препоръчва за деца под 3 години. Аз давам преварена.
Има една минерала вода, която също е много подходяща за бебета. На бутилката пише натурална минерална вода БЕБЕ и е съвместен проект на Бебелан & Thorn Spring. :thumbup:
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Re: Каква вода да давам на детето - изворна, минерална, преварена?

Мнениеот Malina » 03 Юни 2019, 16:36

Аз давам филтърна вода, има случаи, когато сме притиснати и давам каквато има - дали ще е чешмяна, дали ще е минерална, всичко се случва, но в повечето случаи си пие филтърна. Имаме кана и използваме тази вода, не съм видяла странични ефекти от консумацията й.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта