Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот Karina_85 » 29 Май 2019, 11:16

Това е новият ми начин на отслабване ,от който се надявам да има ефект. Мъжът ми ми купи много хубаво въже от спортен магазин. Има дръжки и има устройство, което отброява подскоците. Първия ден правех 3 серии по 20 скока, втория ден започнах с 20, после 30 и третата серия с по 40 скока. Днес ми е трети ден и усещам, че с лекота увеличавам бройките, минах на 3 по 5 скока, а привечер на 60. Първо скачам с два крака, после с левия и десния по отделно. Скачам по 3 пъти на ден, като една серия ми идва 150 скока, после пак толкова и така, докато мога. Искам да ви кажа, че имам мускулна треска на цялото тяло, корем, талия, крака и ръце. Странно, но е добре. То все едно си тичам, само че на място и много се потя.
Исках да питам някои от вас скачат ли на въже или са скачали, и имали ли сте някакъв резултат при положение, че сте го правили редовно? Отслабнахте ли, стегнахте ли се и въобще доволни ли останахте от резултата?
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот Lana » 29 Май 2019, 11:40

Като ученичка много скачах. За отслабване не знам, защото винаги съм била слаба. Обаче за стягане е супер ефективно. Дупето и краката ми се стегнаха страхотно. Скоро си мислех да си купя пак въже и да подновявам скачането.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот Миленита » 29 Май 2019, 12:07

Имахме един учител по физическо, който ни караше /момичетата/ да скачаме на въже, защото прибирало ханша и стягало дупето и бедрата. За отслабване не знам помага ли.
На мен не ми харесва като тип активност. Болят ме после коленете.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот София » 29 Май 2019, 12:19

Никакъв ефект при мен. Скачах цяла зима, всеки ден - по много. Тогава нямах у дома тренажор и реших, че въжето ще свърши работа. Уви!
Препоръчвам ти крос тренажор. Според мен има по-добър резултат!
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот Бистра » 29 Май 2019, 12:22

В момента не, но съм скачала. Има ефект, помага много, поне при мен лично. Един съвет - ползвай хубав сутиен, който да държи гърдите ти добре, много е лошо за тях тръскането и друсането, ако не са пристегнати! Иначе е кофти усещане.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот Lucy » 29 Май 2019, 12:31

По-хубаво нещо за красива фигура от скачането на въже - няма.
Искам само да те посъветвам - дори и в къщи, никога не скачай по чорапи или пантофи. Обувай си подходящи обувки, за да ти държат стегнат глезена, защото лесно можеш да го навехнеш. Преди 2 години си го бях навехнала и сега винаги си обувам кецки. :wink:
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот Niya » 16 Авг 2019, 09:00

Това ми е най-досадното упражнение на света. Като дете обожавах да скачам на въже, но тогава го правех само за удоволствие :wink:
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Някой отслабнал ли е със скачане на въже?

Мнениеот kolastraeu » 18 Сеп 2019, 17:49

100% помага за оформяне на фигурата. А дали това означава отслабване - зависи от всеки индивидуален човек.
kolastraeu
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2019, 16:08


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта