Как да почистя набук/ велур?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот Glow » 31 Май 2019, 11:44

Можете ли да ми дадете съвет как да почистя чанта от светло кафяв набук/обърната кожа.
Имам само спрей за поддържане и освежаване на цвета, но тя има нужда да се почисти на някои места. :roll: При все, че избягвам да си взимам артикули от такъв материал, тази ми беше подарък и няма как.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот Надя! » 31 Май 2019, 12:02

Има едни гъбки на Саламандър, които "разрошват" излъскани места, ако това е проблема, ако е захабено - химическо чистене. :thumbup:
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот Glow » 31 Май 2019, 12:03

Страх ме е да я дам на хими чистене - в нашия град то е под всякаква критика, а чантата е много скъпа.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот flip » 31 Май 2019, 12:13

На "Казабланка" съм купувала течен препарат за едни ботуши, вървеше със специална четка за четкане - след като изсъхне. Ставаше и за велур. И КIWI мисля, че имаха...
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот Кети cat » 31 Май 2019, 12:14

И аз съм ги ползвала, за ботуши. Предполагам, че и с чантата ти няма да има проблем!
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот Bloody Mary » 31 Май 2019, 12:17

Ако чантата е от естествен велур и има замазани места, най-добре става като се изтърка с много фина шкурка - бялата (има и червена). Може да се изтърка преди това със сапун и стара четка за зъби. Като изсъхне, тогава с шкурката.
Така велурът се "разрошва". Този метод за изкуствен велур не става, велурът ще падне и ще остане основата на кожата.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Как да почистя набук/ велур?

Мнениеот Lana » 31 Май 2019, 12:22

Ако чантата е от качествен велур - може да се изпере. Велурени чанти и якета пера в пералнята на студена вода без центруфуга, там където има петна слагам по малко Вениш. И 2-3 пъти пускам изплакване с омекотител.
Трябва да си сигурна обаче, че няма картонени вложки в нея, защото те ще се разпаднат. В качествените чанти вложките са пластмасови и няма проблем.
Пробвала съм и със сапуна и четката за зъби - също става, но е по-трудоемко и не е толкова добър ефектът.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron