Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Влади » 31 Май 2019, 14:02

Дъщеря ми завършва първи клас и са им организирали лагер за една седмица. Обаче не смея да я пусна сякаш. Не се е отделяла толкова за дълго от нас. Не знам дали няма да стои гладна, тъй като не е особено ящна. И куп други неща, които ме възпират да я пусна. От друга страна, вероятно първия път винаги ще е така притеснително за мен като майка.
Кажете, моля, кога сте си пуснали децата за първи път сами на лагер и какви са ви впечатленията от изживяването?

Шашкам ли се излишно? :oops:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот @Лорчето » 31 Май 2019, 14:30

Накратко - ако може сама да си бърше дупето, да се къпе добре и да си мие старателно зъбите - време е за лагер. :wink:
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Влади » 31 Май 2019, 14:31

Абе, тия неща ги прави, когато не я мързи много :mrgreen: Проблемът е че е с много дълга коса и нея няма да може да измие и изсуши сама...
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот _Лилия_ » 31 Май 2019, 14:34

На тази възраст може да се справи с всичко важно.
Относно храненето - ок, един ден няма да яде, ама на другия ще й е прималяло от глад и все ще хапне.
Дрехите - е, може да не съчетае добре дрехите, ама ще е облечено, нали? То не отива на ревю, а на лагер, където ще се забавлява и ще си почива.
Може за теб да е трудно да си го представиш, но тя е по-способна, отколкото ти си мислиш. Имаме навика да подценяваме самостоятелността на децата си.
А и, в крайна сметка, няма да е сама. Ще има приятелчета, учители.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Роуз » 31 Май 2019, 14:40

Моят първи лагер беше на тази възраст също. От тогава не пропусках лагер, те бяха два за учебната година.
Нали знаеш, че ако детето пожелае, винаги можете да отидете и да си я приберете. Не се притеснявай. Сега поне има мобилни телефони, вайбър и GPS проследяване.
Всичко ще е наред!
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Таня Иво » 31 Май 2019, 14:43

Не знам аз какво решение ще взема, когато синът ми стане на вашата възраст. Засега и не си го помислям. Самата аз никога не съм била на лагер, нито съм искала, нито е бил организиран такъв в училищна възраст.
Обаче, все пак, си мисля, че децата стават по-самостоятелни и независими именно след такива мероприятия. Гласувай й доверие.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Гери Василева » 31 Май 2019, 14:53

Макар и аз да съм страхлива, особено откакто станах майка, имам много хубави спомени от всички лагери, особено като станах по-голяма. И сега си приказваме за тях като се съберем и ми предизвикват усмивки като си спомня. А детето ме ще иде на лагер, когато поиска то. Дори и на 2-ия ден да трябва да го прибера, защото му е домъчняло. Насила няма да карам да ходи, нито да стои ако не му е хубаво.
Но бих опитала, определено! Можете да се чувате всеки ден, за да си спокойна.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Любомира » 14 Юни 2019, 09:31

Бих го пуснала с кеф! Смятам, че все отнякъде трябва да се почне. Сигурно първите 2-3 пъти поне ще ми е шантаво и ще се тревожа, но едва ли ще е различно, ако го пусна в 4 клас за първи път, да речем. Мен са ме пускали от 1-ви клас на лагери, имам много хубави спомени.
Любомира
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Юни 2019, 08:59

Re: Първи детски лагер - на каква възраст и справят ли се децата?

Мнениеот Rali_hr » 14 Юни 2019, 16:46

Една позната си пусна детето на лагер на 4 години :) Много й се кефя, ей така се прави! :) Колкото по-късно, толкова по-трудно ще го пуснете детето, а и на него ще му е по-некомфортно да свикне. :) Бих го изпратила без притеснения в 1 клас, особено с познатиа учители.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта