Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот Невена Стоянова » 04 Юни 2019, 11:36

Онзи ден си купихме ананас с половинката. Обаче е толкова сладък, че хапнахме малко и другото остана. Много се чудех как да го оползотворя, затова пиша тук с молба да споделите ваши идеи за приложението му в кухнята, освен натюр. Благодаря ви! :smile:
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот _Лилия_ » 04 Юни 2019, 11:46

Ммм, колко лятно се почувствах с тази тема :grin:
Вкъщи много се харесва пилешко с ананас. Ползвам рецептата от блога Cook with a smile:

Пилешко с ананас
Продуктите за 6 порции:

6 бр. пилешко филе без кожа (или 3 двойни филета тип „Пеперуда“)
6 големи листа салвия
6 бр. тънко нарязани филийки бекон (шунка)
6 бр. шайби ананас, ползвах консерва
100 г. чедър или друго сирене/кашкавал по избор
50 г. масло
100 мл. бяло вино
80 мл. сок от ананас (ползвайте сока на консервата)
сол и черен пипер за овкусяване на месото
2-3 с. л. зехтин
Приготвянето на пилешко филе с ананас на фурна е съвсем просто и отнема 30-ина минути. Месото се оформя, ако филето е двойно – се разделя на две половини, почиства се от ципи и се овкусява със сол и черен пипер.

Зехтинът се загрява и месото се запържва от двете страни по около минута, колкото да се запечата. Прехвърля се в тава и последователно върху месото се подреждат лист салвия, филийката бекон и шайбата ананас. В дупчицата на ананаса се поставя бучка масло, а най-отгоре се поставя сиренето.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот blaze » 04 Юни 2019, 11:55

Ей тази торта е много простичка:

Торта Снежна Шарлота

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
800 г заквасена сметана
500 г бишкоти
200 г пудра захар
1 консерва компот от ананас
2 ванилии

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Сметаната се разбива с пудрата захар до сгъстяване. Слага се ванилията. Бишкотите се топят в сока от ананас и се подреждат на дъното на тортена форма, отгоре се слага сметана, парченца от ананаса, пак бишкоти и така до изчерпването на продуктите. Най-отгоре с помощта на шприц тортата обилно се украсява със сметаната, като снежна приказка.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот Lucy » 04 Юни 2019, 11:57

Eто и моето предложение.

Ананасови триъгълници:

250гр брашно
1/2 пакетче бакпулвер
125гр масло
100гр захар
щипка сол
2 яйца
125мл мляко
1 ч.л лимонов сок
2ч.л джинджифил
200гр ананас
100гр бадеми

За сиропиране:100 гр захар и 2 с.л ром

Омесва се тестото и към него се прибавят нарязаните на парчета ананас и счуканите бадеми.Поставя се в тавичка,застлана с хартия за печене.Пече се около 20мин на 200градуса.Докато се изпече,смесваме захарта и ромът.Още топъл сладкишът се залива със тази смес.Нарязва се на триъгълници и се украсява с парчета ананас.

Другото, което се сещам, особено когато ананасът е в по-големи количества, е да се замрази. Успешно е и после не е неприятен за ползване.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот Валерия М » 04 Юни 2019, 11:59

На прима виста се сещам за смути. Може да добавиш киви, ягода, банан, някакво мляко, както и канела, която се съчетава невероятно с ананаса.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот Гери Василева » 04 Юни 2019, 12:03

Пиле с ориз и ананас, много любимо!

Пиле с ориз и ананас

1/2 кг пилешко бонфиле
2 шайби ананас
750 мл. пилешки бульон
1 ч.л. сол
2 ч.ч. ориз
2 с.л. олио
1 глава лук
7 скилидки чесън
20 г джинджифил
1 ч.л. кориандър
1/2 ч.л. бял пипер

В дълбок тиган с незалепващо дъно се загрява олиото (2 с.л.) и в него се слагат ситно нарязаният лук (1 глава), джинджифилът (20 г), кориандърът (1 ч.л.) и белият пипер (1/2 ч.л.) на зрънца. Пържат се 2-3 минути при непрекъснато бъркане. Прибавя се пилешкото месо (1/2 кг), нарязано на големи парчета. Готви се още 3 минути. Налива се бульонът (750 мл.) и се посолява (1 ч.л.). Вари се до омекване на месото, което след това се изважда с решетъчна лъжица и се оставя настрана. Оризът (2 ч.ч.) се сварява с 2 и 1/2 ч. ч. от пилешкия бульон. Трябва да поеме цялата течност. След това се смесва с месото и се разбърква. Ястието се поднася с парченца ананас (2 шайби) и поръсено с настърган морков.

Чийзкейк с ананас (от блога на Cooks-and-bakes):

1 и 1/2 пакет бисквити "Роден край" с какао
80 гр. масло
500 гр. крема сирене или извара
100 гр. кисело мляко
180 гр. захар
2 яйца
200 мл. млечна сметана President
сок от 1 портокал
Сладко от кайсия или друг вид конфитюр
Шайби ананас от консерва или пресен
Натрошаваме бисквитите с блендер на ситни трохи и към тях добавяме разтопеното масло. Разбъркваме всичко в купа и изсипваме сместа в тавичка като отгоре заглаждаме с лъжица. Оставяме настрана. Аз използвах 24 см форма с регулация, но е по-добре да се изпече в 26 см форма, тъй като сместа е повече и става по-висок блат.
Разбиваме с миксера крема сиренето, добавяме захарта, млякото и продължаваме да бъркаме. Добавяме яйцата и сока от портокала. Най -накрая прибавяме и сметаната. Разбъркваме добре и изсипваме върху приготвения бисквитен блат.
Печем на загрята фурна на 180 градуса, около 25-30 минути, докато краищата се зачервят, а вътрешната част изглежда леко сурова.
Оставяме чийзкейка в хладилника да се стегне. Незнам при мен защо се "напука" в средата, може би при прекалено бързото охлаждане.
Прехвърляме чийзкейка в чиния за сервиране, разтопяваме в микровълновата фурна 1/2 ч.ч. сладко от кайсия и поливаме чийзкейка.
Нареждаме шайбите от ананас (аз използвах от консерва) и поливаме отгоре с останалата част от сладкото.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот smile :) » 17 Юни 2019, 10:04

Аз с ананас съм си правила само сок/ смути.
Но рецептата за пиле с ориз и ананас ме впечатли, ще го пробваме.
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот Karina_85 » 28 Юни 2019, 10:29

Ориз с пилешко и ананас е страхотно, правя го често вкъщи.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот Ейми » 25 Юли 2019, 09:35

Правила съм пилешко с ананас. На мен лично ми харесва, но домочадието не го одобриха. Смесването на вкусове не е за всеки.
Ейми
 
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Юли 2019, 09:09

Re: Интересни рецепти с ананас (сладки и солени)?

Мнениеот IvanovA_Stef » 08 Авг 2019, 09:26

Никак не обичам ананас. Твърде сладък ми е.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron