Има ли смисъл да се скриват плодовете в различни храни?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Има ли смисъл да се скриват плодовете в различни храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Юни 2019, 11:07

Пак попаднах на публикация на майка, оплакваща се, че децата й не искат да ядат плодове и тя, решава да направи торта с тях, да ги "вкара" в мъфини, в кекс, в палачинки, да ги смеси с нещо друго и хайде, така да ги консумират. На мен ми се вижда напълно безмислено да изпечеш банан и да направиш бананов хляб, след като детето не иска да яде банани. Или да си възрастен и по този начин да "приемаш" плодовете, за да им вземаш всичко полезно. :roll: :lol:
Аз възприемам нещата така - след като не ти се ядат плодове, не ги ядеш и точка. Тялото си знае какво си иска и с времето вкусовете се променят, стига да не сме били вкарани в някакви релси, в които трябва да се яде това и онова, пък било то и с нежелание. ВИе как мислите, правилно ли е да скриваме плодовете, за да ги ядем?
Аватар
rabotnata pchela

Re: Има ли смисъл да се скриват плодовете в различни храни?

Мнениеот Pipilota » 18 Юни 2019, 16:40

Ами според мен е безсмислено, особено като се има предвид, че в повечето случаи се гарнира с тонове захар и брашна, пък и минава топлинна обработка. Чисто и просто за обогатяване на вкус да, но да се търсят здравни ползи и това да е начин човек да си приема полезните витамини и минерали от плодовете не ми се връзва.
В смутита повече го приемам, защото все пак остават сурови.
kukuvicac
Аватар
Pipilota

Re: Има ли смисъл да се скриват плодовете в различни храни?

Мнениеот Rossi Ross » 19 Юни 2019, 09:57

И за мен е безсмислено. Първо, то така не свиква да яде плода, а нещото, което вижда. Второ, какво е останало от плода, като полезни съставки и витамини, след изпичане? Ми, почти нищо. Едниствената причина да ползвам плодове в печива, която е разумна, е за да заместят захарта като подсладител. Толкоз.
Rossi Ross

Назад към Здравословно хранене