Положителни тестове за бременност, а бременност няма

Положителни тестове за бременност, а бременност няма

Мнениеот kuki_shushi » 04 Юли 2019, 10:47

Здравейте,
Вчера бях на гинеколог, за да ми потвърди, че съм бременна, защото правих два теста, които се оказаха положителни. Той ми каза, че бременост няма, но има някаква поликистозна формция, около 5 см. Попитах на какво се дължи положителния резултат на теста, отговора беше, че не може нищо да ми каже и обезателно трябва да отида другата седмица отново на преглед. Можело да бъде прекалено рано за да се види бременост. Прибрах и почнах да чета всякакви неща. Сега се притеснявам дали това не е някакъв вид тумор. Имам болки долу ниско в корема, все едно че имам цистит, кръста си ме наболява. От няколко дни ми се замайва главата, когато правя по-резки движения, гърдите ме болят много вече сигурно 3-та седмица и все ми е отмаляло, а ми закъсня с 8-9 дни, а аз съм като швейцарски часовник.Толкова много искаме бебче. Незнам какво да правя, какво да си мисля. Да направя ли кръвен тест или да изчакам и прегледа другата седмица? Възможно ли е тестовете да са положителни, а наистина да е рано да се види бременост.
kuki_shushi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2019, 10:42

Re: Положителни тестове за бременност, а бременност няма

Мнениеот FramarLekari » 04 Юли 2019, 14:23

kuki_shushi написа:Здравейте,
Вчера бях на гинеколог, за да ми потвърди, че съм бременна, защото правих два теста, които се оказаха положителни. Той ми каза, че бременост няма, но има някаква поликистозна формция, около 5 см. Попитах на какво се дължи положителния резултат на теста, отговора беше, че не може нищо да ми каже и обезателно трябва да отида другата седмица отново на преглед. Можело да бъде прекалено рано за да се види бременост. Прибрах и почнах да чета всякакви неща. Сега се притеснявам дали това не е някакъв вид тумор. Имам болки долу ниско в корема, все едно че имам цистит, кръста си ме наболява. От няколко дни ми се замайва главата, когато правя по-резки движения, гърдите ме болят много вече сигурно 3-та седмица и все ми е отмаляло, а ми закъсня с 8-9 дни, а аз съм като швейцарски часовник.Толкова много искаме бебче. Незнам какво да правя, какво да си мисля. Да направя ли кръвен тест или да изчакам и прегледа другата седмица? Възможно ли е тестовете да са положителни, а наистина да е рано да се види бременост.


Здравейте, kuki_shushi!

Възможно е да се покаже положителен тест за бременност, дори ако жената не е всъщност бременна, тоест фалшиво положителен резултат, въпреки че рядко се случва. Възможните причини включват:

    химическа бременност (химична бременност се случва, ако оплодената яйцеклетка, известна като ембрион, не е в състояние да имплантира или расте)
    ектопична бременност
    прием на някои медикаменти
    някои медицински състояния - кисти на яйчниците, инфекция на пикочните пътища, бъбречно заболяване, туморно образувания, проблем с хипофизата
    предишен скорошен аборт или след скорошно раждане
    неспазване на точните инструкции на теста или изтекъл срок на годност на теста

Може да направите кръвен тест, но по-важното е да отидете следващата седмица отново на преглед и да следвате инструкциите на Вашия акушер-гинеколог.

Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта