Какво мога да направя при насилие на пътя?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот tano » 07 Авг 2019, 13:37

Пресичам булеварда на пешеходна пътека тип „зебра“. Отсреща с бясна скорост се задава намазано БМВ и профучава на педя от мен. След което набива рязко спирачки и от него се измъква як батка с потни златни ланци. Хваща ме за яката и ми обяснява как точно ще ми промени анатомията и ще ме направи обект за изследване на патологията. Естествено, не с тези думи, но ако го цитирам дословно, администраторът на блога ще ме блокира.
Слава Богу, размина ми се само с два шамара.
Минувачите гледаха сеир от безопасно разстояние. Батката, удовлетворен, че ме е научил как правилно се пресича на пешеходна пътека пред БМВ, се качи на лъскавото си возило и отпраши.
Няма полиция, няма гневни активни граждани, които поне да имат желание да свидетелстват пред органите…
Някой може ли да ми даде съвет какво да направя, за да не се чувствам толкова смачкан и жалък?
Как според вас се постъпва в такива случаи?
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 14:13

Ами сигурно е трябвало да му запомниш номера на колата и да подадеш оплакване в полицията. Макар че без свидетели, файда едва ли ще има.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот CinemaFreak » 07 Авг 2019, 14:45

Има почти навсякъде камери. Поискай си записа и отиди с адвокат в полицията. Но не очаквай чудеса, няма да е кой знае колко голяма глобата.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот БончоСлончо » 13 Авг 2019, 17:25

Може да се научиш да се боксираш. Ударили са ти два шамара, а вместо да отвърнеш ти хленчиш за полиция и помощ от случайни хора?
Следващия път се дръж така сякаш имаш нещо между краката...
БончоСлончо
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Авг 2019, 17:21

Re: Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот smile :) » 14 Авг 2019, 09:26

БончоСлончо написа:Може да се научиш да се боксираш. Ударили са ти два шамара, а вместо да отвърнеш ти хленчиш за полиция и помощ от случайни хора?
Следващия път се дръж така сякаш имаш нещо между краката...


То пък голямо постижение да отвърнеш на агресията със същото. После що всички се млатели и пребивали за щяло и нещяло...Има си начини.
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39

Re: Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот Niya » 16 Авг 2019, 09:01

Изпадали сме в подобна ситуация и понякога наистина е трудно човек да се въздържи от крайна реакция. Със сигурност обаче решението не е да се млатим, псуваме и т.н.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Какво мога да направя при насилие на пътя?

Мнениеот delchev » 20 Авг 2019, 10:30

smile :) написа:
БончоСлончо написа:Може да се научиш да се боксираш. Ударили са ти два шамара, а вместо да отвърнеш ти хленчиш за полиция и помощ от случайни хора?
Следващия път се дръж така сякаш имаш нещо между краката...


То пък голямо постижение да отвърнеш на агресията със същото. После що всички се млатели и пребивали за щяло и нещяло...Има си начини.


Саморазправата не е правилният начин. Проблемът е в самата агресия. И в незаинтересоваността и безнаказаността.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта