Бързо и лесно. Сърце от кренвирш, сирене и яйце.

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Бързо и лесно. Сърце от кренвирш, сирене и яйце.

Мнениеот delchev » 20 Авг 2019, 09:45

Известно е, че мъжете често са по-добри готвачи, но и са по-мързеливи, относно приготвянето на храната. Лично аз предпочитам нещата да стават бързо. Затова ще ви споделя една лесна рецепта, която става за максимум 15 минути.
Необходими са ви кренвирш, от каквато марка харесвате, сирене, малко мазнина, едно яйце.
Срязвате кренвирша наполовина, като оставяте единия край и след това обръщате двете половинки и ги захващате с клечка за зъби, за да застане във формата на сърце. Намазвате съда за печене с мазнината. Слагате сърцето и го запълвате със сирене, като правите вдлъбнатинка във формата на гнездо. Чуквате яйцето в нея, като внимавате да остане цяло.
Пече се на парти грил или във фурна за около 5 минути.
Поръсвате с чубрица, черен пипер или каквато подправка харесвате...
Може да си направите салатка и да си сипете една ракийка.
Перфектно и бързо ястие, с което да изненадате половинката си. На всичко отгоре, изглежда и добре.
Пробвали ли сте го? Ако не сте, опитайте и споделете дали ви е харесало.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Бързо и лесно. Сърце от кренвирш, сирене и яйце.

Мнениеот Theresa » 20 Авг 2019, 11:08

Помня от детството ми тези сърца. Но тогава май кренвиршите бяха от месо. Сега не мога да си представя, че бих яла кренвирш
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Бързо и лесно. Сърце от кренвирш, сирене и яйце.

Мнениеот tano » 20 Авг 2019, 11:50

Знам я тая рецепта отдавна. Бързо става и е вкусно... стига да уцелиш правилните продукти! :smile:
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Бързо и лесно. Сърце от кренвирш, сирене и яйце.

Мнениеот iriny » 20 Авг 2019, 12:25

А знае ли някой дали сега има кренвирши от месо? Много фирми производители се рекламират по този начин, но дали е истина?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Бързо и лесно. Сърце от кренвирш, сирене и яйце.

Мнениеот Pipilota » 20 Авг 2019, 17:00

Изобщо не се филмирам, много ми е смешно, как някой не яде кренвирши, но яде всякакъв друг вид колбаси, яде вафли, чипс, зрънчо, и какви ли не редица боклуци, та опря до кренвирша, на който да лежи за здраве. :mrgreen:
Иначе за днес се чудих какво да направя и ще приготвя тея кренвирши и ще си купя прости, на КЕН, без изобщо да го мисля! :) Досега не съм правила със сирене, а само с яйце, така че ще го пробвам тоя варинат. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта