Сексът без емоционално обвързване изневяра ли е?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Сексът без емоционално обвързване изневяра ли е?

Мнениеот iriny » 21 Авг 2019, 15:57

Според едно изследване на английски учени голям процент от анкетираните са на мнение, че сексът без емоционално обвързване не е изневяра. А сега де!
За някого това може да е удобно, за да оправдае постъпката си, но какво става с моралните ценности в този случай? Пък и остава въпросът половинката как би реагирала на такава изневяра. Дали би се съгласила/съгласил с резултата от статистиката и да приеме акта спокойно? Леко се съмнявам да е така…
Аз не бих приела такова обяснение. А вие?
От където и да го погледнеш – изневярата си е изневяра, пък макар и сексът да е бил за една нощ и без емоционално обвързване.
То по тая логика и убийството със заглушител не е убийство!
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Сексът без емоционално обвързване изневяра ли е?

Мнениеот Шарлота Иванова » 21 Авг 2019, 16:11

iriny написа:Според едно изследване на английски учени голям процент от анкетираните са на мнение, че сексът без емоционално обвързване не е изневяра. А сега де!
За някого това може да е удобно, за да оправдае постъпката си, но какво става с моралните ценности в този случай? Пък и остава въпросът половинката как би реагирала на такава изневяра. Дали би се съгласила/съгласил с резултата от статистиката и да приеме акта спокойно? Леко се съмнявам да е така…
Аз не бих приела такова обяснение. А вие?
От където и да го погледнеш – изневярата си е изневяра, пък макар и сексът да е бил за една нощ и без емоционално обвързване.
То по тая логика и убийството със заглушител не е убийство!

То пък щото всички като тръгнат да кръшкат си питат половинката съгласна ли е. и за какво оправдание говорим? За пред кого ш са оправдавам. Има една приказка че съвестта като те допуснала да сгафиш, после няма право да те обвинява за което.
Шарлота Иванова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2019, 15:51

Re: Сексът без емоционално обвързване изневяра ли е?

Мнениеот Nikoletta » 21 Авг 2019, 16:18

По-скоро е вероятно спорт ;)
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Сексът без емоционално обвързване изневяра ли е?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 22 Авг 2019, 12:32

Стига, бе! Тия англичани ме убиват с техните проучвания! За много разкрепостени се писаха, а пък уж са най-консервативната нация в света. С емоционално обвързване или без него, моя само да го хвана да ми изневерява, лошо му се пише! Може и без заглушител! :twisted:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта