Важно е! Без крайности! Не си струва пълното лишаване от интернет и игрите.

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Важно е! Без крайности! Не си струва пълното лишаване от интернет и игрите.

Мнениеот Пепи72 » 30 Авг 2019, 09:46

Знам, че на всеки от нас се налага да прави определени ограничения в процеса на възпитание. Знам, че за всеки родител, който иска детето му да е щастливо гледката то да страда е непоносима. Готовността ни да го спасим от „скуката” е налице. Но ако истински обичаме децата си и искаме най-доброто за тях, е нужно да намерим силите и да намалим вътрешното напрежение и дискомфорт, които чувстваме, когато им поставяме ограниченията. Иска ни се да кажем „ДА” на децата си много по-често, но понякога казаното „НЕ” е най-доброто, което можем да направим за тях. Осмислените ограничения създават безопасност на детето.
Не знам дали съм добра майка, не знам дали ще бъда и добра баба. Знам, че моето дете и до днес е благодарно за споделените моменти, за игрите ни заедно, за прочетените книги. Това в никакъв случай не значи, че е лишавано от досега с модерните технологии, дори напротив. Но ограничаването на използването им доведе до нещо добро – любознателност, откриване на нови светове, четене на книги, много приятели...
Повярвайте ми, най-доброто което може да направите за децата си е да ограничите тикането на телефон или таблет в ръцете им, да забраните висенето пред телевизора с часове. Да, това е лесният начин, но ако искате здраво, умно, мислещо и можещо, ЩАСТЛИВО дете, за бога, кажете „НЕ“.
Нека не отнемаме сами детството на нашите деца.
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31

Re: Важно е! Без крайности! Не си струва пълното лишаване от интернет и игрите.

Мнениеот delchev » 30 Авг 2019, 09:50

Съгласен съм. Трябва да има баланс във всичко. Няма как да забраним тотално на децата достъпа до новите технологии, а и не бива. Но е абсолютно необходимо да имат време за игри навън и живо общуване с връстниците и семейството си.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Важно е! Без крайности! Не си струва пълното лишаване от интернет и игрите.

Мнениеот Pepiuk » 02 Сеп 2019, 05:56

Интернет и видео игрите превръщат децата ни в зомбита. Когато едно дете гледа филми или играе игри то се превръща в страничен наблюдател на сюжета или статист. При четенето на интересна книга процеса е обратен
виждаш историята през очите и мислите на главните герой и тогава човека се превръща от статист във участник.
Pepiuk
 
Мнения: 29
Регистриран на: 30 Авг 2019, 18:53

Re: Важно е! Без крайности! Не си струва пълното лишаване от интернет и игрите.

Мнениеот MaxiMillion » 08 Сеп 2019, 16:24

Идиотско е да се лишава който и да е от достъп до интернет. Виж, игрите са зависимост.
MaxiMillion
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Яну 2019, 19:23


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта