За какво използвате вашите мазета и тавани - да обменим идеи

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

За какво използвате вашите мазета и тавани - да обменим идеи

Мнениеот Михнев » 30 Авг 2019, 21:29

От 2 години живея в стар блок, с прилично големи мазе и таван. Имах малко време и материали и реших да си оправя тавана и мазето.
Таванът ми е 8 квадрата, височина 1.80. С благословията на входа (леко незаконно, но се наложи) вкарах вътре част от коридора и си направих чудесно ателие, около 14 квадрата, има даже и мивка/кухненски плот. Няма баня и тоалетна, но не ми и трябват, живея на долния етаж. Помогнах с труд и материали на входа да оправим малко коридорите, че бяха трагични.
С мазето - съединих (пак леко незаконно, но с одобрението на блока) моето мазе с една ниша, която стоеше затрупана с боклуци от построяването на сградата - 1974 година. Помогнах да спрем един теч, който редовно вкарваше влага по мазетата и сега имам сухо мазе, около 22 квадрата, с външна врата, баня и тоалетна. Не съм оправял документите, но имам прекрасно място за отдаване под наем на младо семейство.
Доволен съм.
Вие как си използвате вашите мазета и/или тавани?
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: За какво използвате вашите мазета и тавани - да обменим идеи

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 30 Авг 2019, 21:40

Сигурно си направил нещо страхотно, но споменаваш, че не са узаконени тези промени. Един донос от страна на съседите и всичко изгаря, има да пишеш обяснения и да правиш реконструкции. Как ще пуснеш хора да живеят в мазе, никой няма да се навие, какъвто и ремонт да си направил. То просто няма законно основание и ако се усетят твоите съседи, ще ти разкажат играта.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: За какво използвате вашите мазета и тавани - да обменим идеи

Мнениеот Михнев » 30 Авг 2019, 22:17

Не мисли негативно, не са лоши хора. По-скоро ти разкажи как си си оправил мазето или тавана.
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта