Пластмасови капачки за кувьози и пачки за мафиози

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Пластмасови капачки за кувьози и пачки за мафиози

Мнениеот lyuta_chushka95 » 09 Сеп 2019, 14:00

С риск да стана досадна, пак искам да повдигна въпроса защо трябва да събираме пластмасови капачки, с които да се купуват кувьози, липсващи в болниците в малките населени места. Защо болниците фалират? Защо заплатите на лекари и медицински сестри са нищожни в сравнение с колегите им в ЕС и те търсят реализация в чужбина? Нали болните в България не намаляват, а тъкмо обратното – броят им от година на година расте! И цените на здравните услуги също се увеличават...
Не ме разбирайте погрешно! Аз самата събирам пластмасови капачки и ги предавам в пунктовете. „Капачки за бъдеще“ е чудесна благотворителна кампания и аз я подкрепям напълно.
Но на фона на далаверите с вноса и унищожаването на чуждия боклук, който замърсява почвата, въздуха и водата ни, на фона на умишлените пожари и незаконното изсичане на горите ни, което става с мълчаливото съгласие на хората на власт, на фона на всичките тези милиони или дори милиарди левове печалба, които мафиотите генирират за сметка на нашето здраве - тази, а и всички други благотворителни кампании, ми изглеждат като капка в морето.

pc290851.jpg
pc290851.jpg (26.31 KiB) Прегледано 537 пъти
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Пластмасови капачки за кувьози и пачки за мафиози

Мнениеот Паулу Коелюв » 09 Сеп 2019, 14:22

Съгласен съм! Колкото и благородна да е каузата, държавата е тази, която трябва да се грижи за своите граждани и най-вече за здравето на децата! Какво значи "няма кувьози"?! Защо няма?! А 70 милиона за изборите от къде намериха?!?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Пластмасови капачки за кувьози и пачки за мафиози

Мнениеот mimeto96 » 09 Сеп 2019, 14:30

Аз също подкрепям кампанията и събирам капачки. Не виждам нищо лошо в това, напротив - каузата е благородна и трябва повече хора да се включат!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Пластмасови капачки за кувьози и пачки за мафиози

Мнениеот Дидето » 09 Сеп 2019, 14:36

Идеята на подобни акции е да се събере осъзнатост по темата, иначе 1 килограм капачки са 50 стотинки.
Дидето
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Юни 2018, 10:30


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта