Аналгинът вече не ми помага против главоболие. Може ли да го заменя с Нурофен?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Аналгинът вече не ми помага против главоболие. Може ли да го заменя с Нурофен?

Мнениеот mimeto96 » 11 Сеп 2019, 10:54

Здравейте! Често ме боли главата и до сега с едно хапче аналгин съм се оправяла, но напоследък нещо не ми действа. Дори и да пия второ след време, болката пак не изчезва напълно. Искам да го сменя с нещо друго по-ефикасно и с бързо действие. Не искам да вземам комбинирани хапчета с кофеин като Беналгин или Ацефеин, защото и без това пия по 2-3 кафета на ден. Какво ви е мнението за Нурофен Експрес? Дали ще ми помогне? Гледам, че в рекламите обещават бързо действие. За колко време минава болката?
Нурофен Експрес от 200 mg или Форте от 400 mg да избера?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Аналгинът вече не ми помага против главоболие. Може ли да го заменя с Нурофен?

Мнениеот iriny » 11 Сеп 2019, 12:23

Зависи главоболието от какво е причинено. Ако е постоянно, значи имате проблем и трябва да отидете на лекар. В този случай хапчетата против главоболие ще са само временно решение. Разбира се може да пробвате с Нурофен, стига да не сте алергична към съставките. И както се казва в рекламите: Преди употреба, прочетете листовката!
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Аналгинът вече не ми помага против главоболие. Може ли да го заменя с Нурофен?

Мнениеот marchinko73 » 11 Сеп 2019, 13:44

По принцип може, ама внимавай да не го пиеш на гладно, щото дразни стомаха. На мен ми помага.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта