Ще гласувате ли на местните избори?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ще гласувате ли на Местните избори на 27 октомври?

Ще гласувам.
7
50%
Няма да гласувам.
3
21%
Не съм решил/а.
4
29%
 
Общо гласове : 14

Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот Мики Маус » 07 Окт 2019, 15:20

Стана ми много чудно защо за предстоящите местни избори има толкова много кандидати. Именно поради този небивал интерес към кметските и съветнически места се позаинтересувах каква аджаба е финансовата изгода, т. е. каква ли заплата ще получават местните избраници. Като видях цифрите, аха да се самоубедя, че изведнъж всички са станали алтруисти и са готови с четнически плам в сърцата да работят за ползу роду! Дали пък не изживяваме ново Възраждане и революционен подем? Много ми се ще да е така, но както е казал народът: А дано, ама надали! Няма начин! Няма начин изведнъж всички да са се осъзнали и да искат да направят нещо не само за себе си, но и за другите. Просто българинът не е такъв. Та остава келепирецът, както му вика бай ви Ганьо. И те ви го най-големия въпрос: Къде е келепирът в цялата работа? Каква е далаверата, заради която толкова много народ се натиска да се докопа до кметски и съветнически кресла? Ако някой знае или се досеща, да отговори. Пък де да знам, може и да греша...
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот i.ivanov77 » 07 Окт 2019, 16:23

Ако нямаше далавера, никой нямаше да се натиска. :lol: Заплатите са смешни, но явно има странични "поощрения". Нямам против. Важното е да се прави и нещо за хората. Като бъркаш в меда, не може да не си оближеш пръстите. Въпросът е да не се гребе с черпака, че тогава за народа нищо не остава.
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49

Re: Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот Цвети Цветкова » 07 Окт 2019, 16:53

Все ми се ще да вярвам, че повечето от тях са се кандидатирали, за да направят населеното си място по-добро за живеене. Сигурно има и интереси... аз с политика не се занимавам, но мисля, че е крайно време вече да ни управляват знаещи и можещи хора. Дано най-сетне това да се случи!
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот mimeto96 » 08 Окт 2019, 11:41

Ми много ясно защо! Щото искат да са известни и хората да ги познават и да ги уважават. То не е само заради парите.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот Паулу Коелюв » 09 Окт 2019, 17:29

mimeto96 написа:Ми много ясно защо! Щото искат да са известни и хората да ги познават и да ги уважават. То не е само заради парите.

Може някои да са там само заради това. Не споря. Разни хора - разни идеали. Но според мен се надяват на някакви дивиденти - било от европейски проекти, било от нещо друго. А и властта винаги се услажда.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот marchinko73 » 10 Окт 2019, 12:01

Естествено, че има далавера! То иначе защо куцо, кьораво и сакато ще се кандидатира? Имам чувството, че в нашия град само аз не съм кандидат за кмет! :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Защо токова много хора се натискат за кметове и общински съветници?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 10 Окт 2019, 17:01

marchinko73 написа:Естествено, че има далавера! То иначе защо куцо, кьораво и сакато ще се кандидатира? Имам чувството, че в нашия град само аз не съм кандидат за кмет! :lol:

Изтървал си момента, ама следващия път да си подготвен. Ще ти направим кампания във форума! :lol:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Ще гласувате ли на Местните избори на 27 октомври?

Мнениеот Цвети Цветкова » 16 Окт 2019, 17:07

petyo62 написа:Ще си помисля. Но да ви задам един въпрос: Имам фаворит кандидат за кмет, но е в някаква адска коалиция на абсолютно несъвместими по възгледи партии. 2/3-ти от участниците в тази коялиция не одобрявам. Та за това се чудя. Хипотетично - вие бихте ли гласували за този човек при това положение?

Аз лично бих се замислила, колкото и да симпатизирам на човека. Кметът не управлява самосиндикално и си мисля, че решенията му до голяма степен зависят от линията на партията или коалицията, от която е излъчен.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Ще гласувате ли на Местните избори на 27 октомври?

Мнениеот iriny » 17 Окт 2019, 16:48

petyo62 написа:Ще си помисля. Но да ви задам един въпрос: Имам фаворит кандидат за кмет, но е в някаква адска коалиция на абсолютно несъвместими по възгледи партии. 2/3-ти от участниците в тази коялиция не одобрявам. Та за това се чудя. Хипотетично - вие бихте ли гласували за този човек при това положение?


Зависи до колко се влияе от мнението на другите. Ако го познаваш добре и знаеш, че е човек, който си държи на думата, спокойно можеш да гласуваш за него. За съжаление аз още не съм решила дали ще гласувам за някого или ще пусна празна бюлетина.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Ще гласувате ли на Местните избори на 27 октомври?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 22 Окт 2019, 17:33

Е, намислихте ли вече за кого да гласувате? При това многообразие няма как да не сте си избрали някого... :wink: Аз не съм се кандидатирала, но за следващите избори ще си помисля и ще ви уведомя своевременно! :lol:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта