Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Мнениеот Мики Маус » 13 Сеп 2019, 14:59

Здравейте! Изправен съм пред следния казус: Живея на квартира и климатикът ми се развали. Обадих се на хазяина и му казах за проблема, но той твърди, че ремонта трябва да го платя аз. Това не е първата квартира, в която живея и по принцип, ако нещо от оборудването като климатик, готварска печка или бойлер се развали, наемодателят поема разходите, тъй като тези екстри влизат в цената на наема. Освен това в договора пише, че само дребните ремонти като смяна на контакти, ел. ключове, кранчета за чешми и такива подобни, си ги заплащам аз. Нищо не е споменато за големите. А доколкото разбрах, ако е изтекъл фреонът, както подозирам, ремонтът ще ми струва над 200 лева!
На някого случвало ли се е и как се е справил с тази ситуация?
Приемам всякакви мнения и съвети по темата. Благодаря!
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Мнениеот Паулу Коелюв » 13 Сеп 2019, 16:17

Щом в договора не пише, че ти поемаш всички ремонти, а само дребните проблеми, отговорът е ясен - хазяинът ти трябва да плати. Когато живеех на квартира, всички такива неща като климатик, бойлер и печки при повреда се обслужваха от наемодателя.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 14 Сеп 2019, 11:57

Имаш няколко варианта: 1. Правиш си ремонта и убеждаваш хазяина да го плати. 2.Намираш си алтернативен източник на отопление. 3.Събираш си багажа и се изнасяш. :wink:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Мнениеот Мики Маус » 14 Сеп 2019, 12:26

lyuta_chushka95 написа:Имаш няколко варианта: 1. Правиш си ремонта и убеждаваш хазяина да го плати. 2.Намираш си алтернативен източник на отопление. 3.Събираш си багажа и се изнасяш. :wink:


Благодаря за мненията! Вариант 3 за момента е неприемлив, но ще помисля по възможностите за 1 и 2.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Мнениеот marchinko73 » 20 Яну 2020, 18:18

Мики Маус написа:
lyuta_chushka95 написа:Имаш няколко варианта: 1. Правиш си ремонта и убеждаваш хазяина да го плати. 2.Намираш си алтернативен източник на отопление. 3.Събираш си багажа и се изнасяш. :wink:


Благодаря за мненията! Вариант 3 за момента е неприемлив, но ще помисля по възможностите за 1 и 2.


Е, какво се случи в крайна сметка с климатика? :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Кой трябва да плати за ремонта на климатика в квартирата?

Мнениеот Мики Маус » 21 Яну 2020, 14:56

Ами какво да се случи? Хазяинът настоява аз да платя ремонта и понеже не е точно сега моментът да сменям квартирата, си купих конвектор и карам с него. Яд ме е само, че плащам за апартамент с климатик, а не мога да го ползвам. Сещате се, че без тази екстра, цената е по-ниска...
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта