Минералната вода – вредно ли е да я пием всеки ден?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Минералната вода – вредно ли е да я пием всеки ден?

Мнениеот iriny » 14 Сеп 2019, 11:17

И вкъщи, и на работа пия само минерална вода, защото тази от чешмата става само за миене. Наскоро обаче попаднах на една статия в нета, където обясняваха, че било много вредно да се пие постоянно минерална вода, тъй като съдържала много флуорид и други елементи, които било вредно да са в големи количества в организма. Освен всичко останало вредни били и пластмасовите бутилки и галони, в които се продава.
Вярно, че на етикетите пише „минерална”, „изворна” и „трапезна” и се препоръчва да се редуват, но как да съм сигурна от къде я наливат и какво всъщност се съдържа в нея?
Познати ме посъветваха да си взема филтърна кана. Това дали е добър вариант?
Вие каква вода пиете?
Човек вече не знае от какво да се пази и как, да му се не види, да живее здравословно, когато всичко е замърсено и тъпкано с химия?!
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Минералната вода – вредно ли е да я пием всеки ден?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 14 Сеп 2019, 12:36

То кое ли не е вредно днес?! И въздухът е мръсен, ама няма как да спрем да дишаме. А за минералната вода и аз зная, че не е добре да се пие всеки ден. Каната с филтър като че ли е добър вариант...
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Минералната вода – вредно ли е да я пием всеки ден?

Мнениеот mimeto96 » 16 Сеп 2019, 11:13

Чела съм, че не е хубаво да се пие минерална вода всеки ден. Трябва да се редува с трапезна и изворна. И да е в стъклени бутилки, а не в пластмасови.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron