Готови ли сте за новата учебна година?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Готови ли сте за новата учебна година?

Мнениеот Цвети Цветкова » 16 Сеп 2019, 11:29

Успяхте ли да се подготвите психически за новата учебна година на децата? Аз не. Винаги ми е голям кошмар първият учебен ден и следващите 9 месеца. Много ми е напрегнато... Синът ми е вече в трети клас, но явно още не съм свикнала и като гледам, няма да свикна скоро.
Започва се с ранното ставане, воденето и вземането на детето всеки ден от училище, родителските срещи, уроци и домашни... Притеснявам се как се държи в училище, защото не е от най-кротките и не минава и седмица без да си говорим сериозно на тази тема...
Иначе е умен и повечето неща ги запомня още в час. Малко време му трябва за преговор и упражнения вкъщи. Учителите му са доволни от знанията му, но не и от дисциплината.
Как се справяте вие с вашите деца в тази насока? Говоря му много и го наказвам понякога, когато направи някоя по-сериозна пакост, но не искам да съм крайна... все пак е дете. Чудя дали учителите не преувеличават? Вие как мислите?
Успешна и безпроблемна учебна година пожелавам на всички ученици, учители и родители!
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Готови ли сте за новата учебна година?

Мнениеот iriny » 16 Сеп 2019, 16:18

То човек за това никога не може да е подготвен изцяло, но като го завърти колелото влиза в ритъм. :wink:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Готови ли сте за новата учебна година?

Мнениеот Rali_hr » 16 Сеп 2019, 16:19

Броя дните до ваканция и това е! :) Изобщо не съм подготвена, с две деца тийнейджъри изобщо не е лесно! Каката тази година завършва и е още по-стресиращо! :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Готови ли сте за новата учебна година?

Мнениеот Цвети Цветкова » 19 Сеп 2019, 17:27

Rali_hr написа:Броя дните до ваканция и това е! :) Изобщо не съм подготвена, с две деца тийнейджъри изобщо не е лесно! Каката тази година завършва и е още по-стресиращо! :lol:

Обнадежди ме! :lol: Значи с това няма свикване. Тогава нищо друго не ни остава, освен да броим дните до ваканцията...
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта