Каква противогрипна ваксина да си сложа? Кога е най-подходящото време?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Каква противогрипна ваксина да си сложа? Кога е най-подходящото време?

Мнениеот Паулу Коелюв » 17 Сеп 2019, 13:12

Преди време ползвах противогрипни васкини – ИНФЛУВАК и ВАКСИГРИП. Работих в такава среда, че предпазните мерки против грип бяха задължителни. И наистина ми бяха от полза. От 2-3 години пропускам да се ваксинирам и миналата зима изкарах доста тежък грип. Затова тази година съм решил отново да си сложа противогрипна ваксина. Виждам, че има доста нови на пазара, например ФЛУАРИКС, ИНФЛЕКСАЛ, АЙДИ ФЛУ...
Ако ползвате противогрипна ваксина, споделете от коя сте доволни.
Другото, което ме интересува е кое е най-подходящото време да си сложа ваксината? В края на септември рано ли е?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Каква противогрипна ваксина да си сложа? Кога е най-подходящото време?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 17 Сеп 2019, 16:11

То при тия нови грипни вируси всяка година има ли ефикасна противогрипна ваксина? Аз съм скептично настроена по тази тема. Не мисля, че помагат.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Каква противогрипна ваксина да си сложа? Кога е най-подходящото време?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 17 Сеп 2019, 17:09

Аз си слагам Ваксигрип и до момента нямам грижи. Работя с хора, затова мисля, че е задължително. Обикновено си поставям противогрипната ваксина в началото на октомври, преди да застудее сериозно и вирусите да нападнат. Нали знаете, че трябва да сте абсолютно здрави, като се ваксинирате и после трябва да се пазите да не се разболеете няколко дни след това.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron