Куче или котка за домашен любимец?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Цвети Цветкова » 19 Сеп 2019, 11:51

Здравейте! Синът ни е на 9 години, много иска домашен любимец и вече от доста време ни моли да му вземем. По принцип с мъжа ми нямаме нищо против, а и за малкия ще е добре. Чувала съм, че е полезно, особено ако детето е едно, вкъщи да има животно, за което то да се грижи.
Обаче не можем да решим дали да е кученце или коте. Като малка съм имала котка и като че ли грижите за нея не са кой знае колко ангажиращи, а и не прави много бели. За кучето не зная. Струва ми се, че за него трябва да се полагат повече грижи. Затова поставям въпроса във форума. Кой според вас е по-добрият избор – куче или котка? Вие имате ли домашен любимец? Може да ми дадете идея и за друго животно, което може да се отглежда в апартамент.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Мики Маус » 19 Сеп 2019, 12:23

Най-добре да оставите на детето да избере. Каквото и да е животинчето, винаги е ангажимент и трябва да се полагат грижи. Според мен, ако детето го избере, ще се чувства по-отговорно за отглеждането му.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот petyo62 » 19 Сеп 2019, 13:06

Аз съм за кучето. Ако добре го възпитате, няма да имате никакви грижи с него. Чудесен приятел ще е за детето.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Цвети Цветкова » 19 Сеп 2019, 17:25

Благодаря! Ще помислим още малко по въпроса. Надявам се да получа още съвети и мнения. То се разбира, че грижата за животинчето поне в началото ще е отговорност на мен и мъжа ми, затова гледам и на нас да ни е по-леко. :grin:
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 20 Сеп 2019, 09:15

Защо не му вземете декоративно зайче? Гледа се в кошарка или клетка и не трябва да го разхождате ежедневно като кучето. Естествено може да го пускате да си скача из апартамента, но го наглеждайте, да не ви изгризе кабелите.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот mimeto96 » 20 Сеп 2019, 15:19

Вземете му кученце. Сестра ми взе на племенницата йорки. Много е сладичко! Малката направо го обожава!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Цвети Цветкова » 20 Сеп 2019, 15:42

mimeto96 написа:Вземете му кученце. Сестра ми взе на племенницата йорки. Много е сладичко! Малката направо го обожава!

И аз си мислех за някакво малко кученце, мъжът ми пък е на мнение, че ако ще е куче, трябва да е нещо по-сериозно, да ставало и за пазач. :lol: Представям си някой дог или ротвайлер блажено излегнат в средата на хола! :lol:
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот iriny » 24 Сеп 2019, 17:07

Ако искате изобщо да не ви създава проблеми, вземете на детето водна костенурка. Не е претенциозна откъм грижи, само е чувствителна към температурата, затова през зимата трябва да внимавате.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Паулу Коелюв » 25 Сеп 2019, 09:24

Според мен кучето е за предпочитане. Но щом ще го гледате в апартамента, наистина е хубаво да е някоя по-дребна порода.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Куче или котка за домашен любимец?

Мнениеот Цвети Цветкова » 25 Сеп 2019, 12:01

Постигнахме съгласие. Ще вземаме кученце, понеже и малкият най-много иска това. Сега уточняваме породата. Със сигурност ще е дребно. Мъжът ми да ме извинява, но вълци и тигри да си гледа в зоологическата градина! :lol: Чудя се дали да не е джак ръсел? Много са сладки и енергични! Как мислите?
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта