Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот tano » 19 Сеп 2019, 15:50

Здравейте! Преди две години си купих нов пожарогасител за колата. Срокът му на годност е 5 г. Задължително ли е всяка година да минава профилактична проверка или чак след изтичането на срока на годност?
Сега колко е таксата за замерване? Преди доколкото си спомням беше 5 лв.
До сега катаджиите са ме спирали само за проверка на документи. Аптечката и пожарогасителя ги отбелязаха като налични и толкова. Ще се заядат ли ако нямам стикер за профилактика на пожарогасителя?
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот Паулу Коелюв » 19 Сеп 2019, 16:36

Бъди сигурен, че ще ти отплющят глобата, ако нямаш стикер за профилактичен преглед на пожарогасителя, нищо, че е в срок на годност. Всяка година трябва да се прави.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот mimeto96 » 19 Сеп 2019, 17:03

Те катаджиите, ако решат да се заяждат могат да те глобят за каквото се сетят! :lol:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот i.ivanov77 » 20 Сеп 2019, 10:26

Таксата за заверка на пожарогасителя май зависи от фирмата, където ще ти я направят, но е към 5-7 лв. Цялата работа е за около 10 мин. Ако обаче трябва да се дозарежда, ще трябва да доплащаш.
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот petyo62 » 20 Сеп 2019, 11:24

Определено ще ти направят проблем, че нямаш стикер за заверка на пожарогасителя. Глобата май е 20 лв. Нов пожарогасител ти е 15-16 лв, така че , ако не ти се занимава, направо си вземи един.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот tano » 25 Сеп 2019, 12:11

Занесох пожарогасителя в една фирма за поддръжка. Оказа се, че трябва да се допълва. Ще е готов след 3 дни. Дано не ми се наложи някакво спешно ходене с колата! Не ми казаха колко ще струва. Ако цената е колкото на нов, направо ще се гръмна! :lol:
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот petyo62 » 25 Сеп 2019, 13:20

tano написа:Занесох пожарогасителя в една фирма за поддръжка. Оказа се, че трябва да се допълва. Ще е готов след 3 дни. Дано не ми се наложи някакво спешно ходене с колата! Не ми казаха колко ще струва. Ако цената е колкото на нов, направо ще се гръмна! :lol:

Кажи после колко ти е струвало, да знаем, като се наложи да презареждаме ли пожарогасителя или направо да купуваме нов.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 26 Сеп 2019, 09:57

Моят пожарогасител е тип спрей. Не може да се допълва. Като му изтече срокът на годност, купувам нов.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот marchinko73 » 26 Сеп 2019, 11:31

Лош Холестерол 007 написа:Моят пожарогасител е тип спрей. Не може да се допълва. Като му изтече срокът на годност, купувам нов.

Ми браво! Направо си приготви 20 кинта! Всички пожарогасители тип спрей не се признават от КАТ, щото не отговарят на минималното количество активно вещество, което се изисква за кола! За праховите минималното е 1 кг, а за пяна и въглероден двуокис - 2 кг.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Проверка на пожарогасителя на колата. Ще ме глобят ли, ако не е минал профилактика?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 26 Сеп 2019, 17:23

marchinko73 написа:
Лош Холестерол 007 написа:Моят пожарогасител е тип спрей. Не може да се допълва. Като му изтече срокът на годност, купувам нов.

Ми браво! Направо си приготви 20 кинта! Всички пожарогасители тип спрей не се признават от КАТ, щото не отговарят на минималното количество активно вещество, което се изисква за кола! За праховите минималното е 1 кг, а за пяна и въглероден двуокис - 2 кг.

Вярно ли не ги признават? Благодаря, брат! Веднага отивам да си взема един нормален пожарогасител.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта