Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот petyo62 » 20 Сеп 2019, 11:02

Не ми се вярва някой от мъжете, които са били в казармата, да имат хубави спомени от там. Колкото и лека да е била службата, простотията няма как да ги е подминала. Не говоря за някакви извращения, макар че и такива имаше по мое време, а за напълно глупави и безсмислени дейности. Мисля, че тези, които са били там, могат да дадат много примери.
Не ми е тежало ранното ставане, нито физическата подготовка или занятията, нито режимът и строгите правила на устава, нито караулната служба. Това, с което не успях да свикна, беше пълната липса на логика в много от нещата, които ни караха да правим през останалото време. Сега ще ми кажете, че то и в живота е така и това е било подготовка за в бъдеще. За мен обаче си беше напълно изгубено време.
Сега много популярни са коментарите, че мъжете, които не са ходили в казармата, не са научени на самостоятелност, дисциплина, били лигльовци и т.н. А дали проблемът е липсата на казарма? Как мислите? И изобщо полезно или вредно ще е като цяло връщането на наборната служба?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 20 Сеп 2019, 12:30

Ами нека да я върнат! Стига момченцата са се държали за полите на мамчетата! Да поживеят малко самостоятелно, да ги понаучат на това-онова... Кво ми ходят само по фитнесите, епилират си крачката и си скубят веждичките?! Малко кал под маникюра няма да им е излишна!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот Мики Маус » 20 Сеп 2019, 13:28

Няма никакъв смисъл. Чиста загуба на време. Ако искат да научат младежите да боравят с оръжие, може да направят нещо като военно обучение за 1-2 месеца. Който иска да става военен - да се запише в армията!
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот iriny » 24 Сеп 2019, 17:03

Мики Маус написа:Няма никакъв смисъл. Чиста загуба на време. Ако искат да научат младежите да боравят с оръжие, може да направят нещо като военно обучение за 1-2 месеца. Който иска да става военен - да се запише в армията!

То не е само до боравенето с оръжие. И аз мога да стрелям с пушка и пистолет. Във всяко стрелбище ще те научат. На самостоятелност и дисциплина трябва да свикват. А както каза г-н министърът, съпротивителната способност на страната е намалена и нямаме ресурс за справяне с бедствени положения.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот mimeto96 » 27 Сеп 2019, 17:20

Нека да я върнат, че мъжете са станали много глезени! :grin:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 30 Сеп 2019, 17:20

Абе не са само лоши нещата в казармата. Има голяма полза от нея. Пък и сега, ако я върнат, няма да е като едно време. Само че малко трудно ми се струва това да стане.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот i.ivanov77 » 01 Окт 2019, 17:18

mimeto96 написа:Нека да я върнат, че мъжете са станали много глезени! :grin:

Да, бе! Щото като я върнат и ще станат по-дисциплинирани. Не ми се вярва. За една година едва ли ще те отучат от навиците, придобити 20 години. Който си е сериозен, си е такъв и без казарма.
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот Innerlane » 06 Окт 2019, 16:32

Казармата, още повече цели 2 години, е огромна загуба на време. На самостоятелност и самодисциплина се научава всеки, който заживее сам.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот tano » 07 Окт 2019, 09:54

Има някакво раздвижване на тоя фронт. От 20 години нищо не се чуваше за запасни сборове и обучения. Изведнъж преди няколко дни ми пристигна известие за получаване на повиквателна заповед. А сега де!
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Искат да връщат наборната казарма. Полезно или вредно ще е това?

Мнениеот Паулу Коелюв » 08 Окт 2019, 08:56

tano написа:Има някакво раздвижване на тоя фронт. От 20 години нищо не се чуваше за запасни сборове и обучения. Изведнъж преди няколко дни ми пристигна известие за получаване на повиквателна заповед. А сега де!

За какво става въпрос? Нещо формално ли е или наистина викат запасняците? Аз не съм получил нищо за сега.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта