Може ли да се предозира етерично масло от лавандула?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Може ли да се предозира етерично масло от лавандула?

Мнениеот Цвети Цветкова » 26 Сеп 2019, 11:05

Здравейте! Употребявам лавандулово масло от доста време за различни неща. За ароматерапия вкъщи, за инхалации при настинка или болно гърло, за спокоен сън, дори го слагам в крема за лице и във ваната. Много ми харесват ароматът и действието на това етерично масло, затова го използвам постоянно. Чела съм много за приложението му и за лечебните и регенериращите му свойства, но никъде до сега не съм намерила информация дали мога да го ползвам постоянно и може ли евентуално да се предозира. Ако има такава възможност, за какви признаци да следя? За момента се чувствам добре и не усещам някакви странични ефекти, но бих искала да се предпазя. Ще ви бъда благодарна, ако споделите опит и мнение по въпроса.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Може ли да се предозира етерично масло от лавандула?

Мнениеот Паулу Коелюв » 26 Сеп 2019, 14:27

Не съм чувал, нито пък съм чел някъде, че лавандуловото масло може да се предозира. Но все пак внимавайте за алергични реакции. Доколкото зная, не е подходящо за хора с ниско кръвно налягане и не е съвместимо с хомеопатични препарати.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Може ли да се предозира етерично масло от лавандула?

Мнениеот iriny » 27 Сеп 2019, 15:43

И аз не съм чувала да има опасност от предозиране на лавандулово масло. То нали е само за външна употреба? Как може да се предозира?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта