Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 26 Сеп 2019, 16:34

Новото безумие на пазара вече е факт, при това широко рекламирано - компанията “Мател”, която е създател на Барби обяви, че пуска първата по рода си полово неутрална детска кукла на пазара. Какво значи това? Куклата била без полови белези, с различен цвят на кожата и с перуки и дрехи в комплекта, та да можело детето само да определи каква ще бъде куклата – момче или момиче. Ми няма лошо! Детето трябва да има право на избор, но тук става въпрос и за възпитание.
“Тази кукла се различава от Барби и Кен с това, че нейният дизайн следва по-младежки полово неутрален вид” - това са думите на говорителя на компанията Мишел Шидони. Туй с „Младежки полово неутралния вид" нещо не мога да го вдяна! Ако някой може, моля да ми го обясни.
И видите ли, родителите, които са участвали в проучването, коментирали, че започват все повече да се притесняват от играчки, които налагат определен полов стереотип. Тия „родители“ нормални ли са или са специално подбрани за кампанията, как мислите? Искат да ми кажат, едва ли не, че детето ми само трябва да си определи пола! Айде без такива либералистично-джендърски внушения, ако обичате. Аз и мъжът ми се надяваме на внуци, при това придобити по естествен път!
Какво е вашето мнение? Вие бихте ли купили новата полово неутрална кукла Барби на детето си?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Мнениеот i.ivanov77 » 26 Сеп 2019, 17:07

Аз не бих купил такава кукла на детето си. И на мен ми идват малко в повече тия полово неутрални и толерастки глупости.
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49

Re: Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Мнениеот mimeto96 » 26 Сеп 2019, 17:30

Аз пък не виждам какво лошо има в това. Детето не трябва да бъде ограничавано и да му се налагат стереотипи. В 21 век сме!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Мнениеот Мики Маус » 27 Сеп 2019, 09:44

mimeto96 написа:Аз пък не виждам какво лошо има в това. Детето не трябва да бъде ограничавано и да му се налагат стереотипи. В 21 век сме!

Ами лошо е! Детето трябва да знае момче ли е или момиче и какво е нормално за единия или другия пол. Като порасне, да се самоопределя както иска!
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Мнениеот marchinko73 » 27 Сеп 2019, 12:08

Какви са пак тия нови дивотии? На момиче можеш да му купиш каквато кукла иска - полова или безполова. Обаче, ако на момче купиш кукла, си направо за трепане! Момичетата си играят с кукли, момчетата си играят с коли, мотори, камиони, войници и т.н. Това е нормално. Обратното не е!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Ще купите ли новата полово неутрална кукла Барби на детето си?

Мнениеот Innerlane » 27 Сеп 2019, 16:29

Мики Маус написа:
mimeto96 написа:Аз пък не виждам какво лошо има в това. Детето не трябва да бъде ограничавано и да му се налагат стереотипи. В 21 век сме!

Ами лошо е! Детето трябва да знае момче ли е или момиче и какво е нормално за единия или другия пол. Като порасне, да се самоопределя както иска!


Куклата е съвсем нормална, просто е с къса прическа, каквато носят много тийнейджъри и възрастни, които нямат проблем с идентичността си - тези проблеми като цяло много малко имат общо с играчките. Все едно дъщеря ми като иска да играе футбол да откажа да я запиша???

Аман от тази джендърска истерия!
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта