Ако си признаеш, може да не лежиш до живот – това някакъв майтап ли е?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Ако си признаеш, може да не лежиш до живот – това някакъв майтап ли е?

Мнениеот marchinko73 » 30 Сеп 2019, 12:19

Днес по телевизията отново дискутираха темата за съкратеното съдебно производство и замяната на най-тежката мярка в момента – доживотен затвор. Оказва се, че ако престъпникът си признае за деянието, доживотният затвор може да се замени с 20-30 годишна присъда. Честно, това не го знаех!
Значи, не стига, че премахнаха смъртното наказание, но можело да си замениш доживотния затвор, ако си признаеш! Какъв е смисълът тогава?! Някой изверг, който е насилил и убил напълно умишлено и с особена жестокост, след като си признае, може да излезе с чиста съвест след 20 години и отново да убива!
После се чудим защо ни е такава държавата! Законите не само, че не се спазват, но и са необмислени, да не кажа – абсурдни!
Не зная вие какво мислите, но аз съм твърдо против на осъдените за тежки криминални престъпления да им се намалят присъдите. Нещо повече – абсолютно съм „ЗА“ връщането на смъртното наказание за особено тежките престъпления и най-вече за умишлено убийство!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Ако си признаеш, може да не лежиш до живот – това някакъв майтап ли е?

Мнениеот tano » 30 Сеп 2019, 13:43

За съжаление не е майтап. Затова протестират близките на жертвите, но няма кой да ги чуе! Аз също съм за връщане на смъртното наказание!
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Ако си признаеш, може да не лежиш до живот – това някакъв майтап ли е?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 30 Сеп 2019, 14:30

Пълен абсурд! Но то кое ли е наред в тая държава, та да очакваме справедливо правосъдие?! :twisted:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Ако си признаеш, може да не лежиш до живот – това някакъв майтап ли е?

Мнениеот marchinko73 » 09 Окт 2019, 11:24

Най-накрая се усетиха! Ще гласуват финално измененията в Наказателния кодекс. Защо обаче съкратеното производство да отпада само за умишлено убийство, а да не важи за тежки телесни повреди? Те да не би да са непредумишлени във всички случаи?!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта