Колко често и колко продължително време мога да ползвам Волтарен Форте гел?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Колко често и колко продължително време мога да ползвам Волтарен Форте гел?

Мнениеот petyo62 » 30 Сеп 2019, 16:35

От годините ли е или от нещо друго, напоследък все по-често ме наболява кръстът, особено когато върша някоя по-тежка работа. Ходих при личния лекар и той ме изпрати при невролог с опасения за дископатия. Слава богу, няма такова нещо. Предписа ми таблетки Волтарен и гел за мазане. Мина ми, но преди седмица, като цепех дървата на вилата пак ме схвана. Честно казано, мразя да ходя по лекари и да пия хапчета, пък и рецептата за тях съм я запилял някъде, затова продължих с мазането с Волтарен Форте. Пак минава, макар и малко по-бавно. Не съм питал доктора колко често и колко дълго мога да го ползвам. Затова пиша тук, ако някой знае, моля да ми каже мога ли да се мажа с този гел дълго време.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Колко често и колко продължително време мога да ползвам Волтарен Форте гел?

Мнениеот marchinko73 » 01 Окт 2019, 09:04

Зная, че не може да се ползва много дълго време. За няколко дни, докато мине болката. Ако продължава, искаш - не искаш, трябва да отидеш на лекар.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Колко често и колко продължително време мога да ползвам Волтарен Форте гел?

Мнениеот Паулу Коелюв » 01 Окт 2019, 10:31

Волтарен гелът съдържа диклофенак и за е облекчаване на болката, намаляване на възпалението и отока, ако има такъв. Не може да го ползваш постоянно. Ако не минава от него, значи имаш сериозен проблем.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта