На една ръка разстояние - тайните на мастурбацията

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

На една ръка разстояние - тайните на мастурбацията

Мнениеот Даниела Танева » 06 Яну 2012, 19:29

Трябва ли между нас и любимият човек да има "ръка" разстояние? Разстояние, което да поддържа огънчето на изненадата, тайнствеността, неочакваното и непредвидимото. Това ли е нещото, което държи жива интригата?
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот Finger » 09 Яну 2012, 11:21

Даниела Танева написа:Изображение

Трябва ли между нас и любимият човек да има "ръка" разстояние? Разстояние, което да поддържа огънчето на изненадата, тайнствеността, неочакваното и непредвидимото. Това ли е нещото, което държи жива интригата?

Защо трябва да има една ръка разстояние, бира ли ще посягаш да си вземеш?
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот Даниела Танева » 09 Яну 2012, 20:45

Не намирам направеният коментар за особено изпълнен с мисъл :|
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот southern_sun » 11 Яну 2012, 12:42

Не съм сигурна за основната идея на тези тема, но ще рискувам с коментар. Предполагам става въпрос за Връзка от разстояние ?!?
Колкото и добре да върви една връзка, по наложащи причини и фактори двойката се разделя - дали заради смяна на работното място, заради образование или друга причина. Двойката се налага да поддържа връзка от разстояние, което за много партньори е истинско изпитание. Ако тези сътресения се превъзмогнат то значи тази връзка действително има бъдеще, но в някои случаи разстоянието и поддържането на такава връзка може да бъде фатална за отношенията.
Човешките чувства са сложна материя, но все пак има фактори, които могат да направят връзката от разстояние по-малко или повече устойчива.
За да ви е по-леко да превъзмогнете разстоянието и да запазите връзката си мислете само за хубавите моменти, които се изживели заедно, спомнете си думите пропити с любов. Не е тайна, че една връзка се крепи и на общите преживявания, на това, което заедно сте изживели с партньора. И то не само щастливите ви мигове, посещения на редица красиви места, но и също трудностите, които не са били бариера за вашата връзка. Ето защо, колкото повече време е продължила една връзка, преди да се наложи раздялата, толкова по-устойчива ще остане.
Има три прости правила, които трябва да спазвате, за да не поведете към край връзката си :

● Не ревнувайте

Повечето казват - няма ли ревност, няма любов. Човекът е същество с доста богато въображение и има способността сам да си създава собствени адове. Колкото повече сте с един човек, толкова повече нараства привързаността и усещате, че свиквате с него, нали? И в даден момент очаквате едва ли не да ви се обажда на всеки час, за да чуете гласа му, да си поговорите банални глупости и др. Това разбира се само при условие, че нямате деца и все още сте волни. Но минават дни, седмици, месеци и работата или следването го поглъщат, и понякога за вас няма отделен дори час за разговори. И малко, по-малко, без дори да съзнавате започвате да си мислите глупости – дали той/тя не се среща с друга/друг, ами какво прави сега, с кого, къде и т.н. И започвате да чоплите и си вкарвате филми, от които повярвайте ми трудно се излиза. Задавате едни такива хапливи и лишени от логика въпроси, дразните се от това, че не ви вдигат телефона, че не ви се обаждат. Изобщо започвате да се държите непоносимо и да усложнявате и без това трудната ситуация. Безпочвените обвинения, скандалите и вечно сърдитият ви тон, ще го/я накарат да се замисли, дали точно вие сте жената/мъжът, с която/който иска да бъде. Затова престанете да измъчвате и себе си, и него/нея! За да поддържате връзка от разстояние е необходимо безгранично доверие, в противен случай отношенията ви са обречени.

● Общите планове

Това може би е най-важното условие. Човешкото съзнание е така устроено, че гледа винаги напред в бъдещето. Затова правете конкретни планове заедно, давайте всичко от себе си да ги изпълните и се радвайте на успехите. Например да прекарате отпуската си заедно или да ви приемат в един и същ университет. Но най-сближаващата цел от всички е да бъдете заедно завинаги – независимо дали след година, две или повече. Тя ще изпълни отношенията ви със смисъл и надежда.

● Показвайте любовта си

След определено време заедно, хората са така устроени, че започват да смятат, че няма нужда да показват и доказват чувствата си, та нали другия вече ги е разбрал? Само че не е точно така. Особено, когато не сте постоянно заедно, а сте разделени от обстоятелствата. В този случай всеки би искал да получава доказателство, че там някъде едно сърце постоянно тръпне и го очаква. Затова не пестете ласкавите слова, признанията в любов, закачливите съобщения и дългите телефонни разговори. Той/тя ще се почувства по-уверен/а и ответната реакция от негова/нейна страна няма да закъснее.

Ако успеете да спазвате тези прости правила всичко в отношенията ви ще бъде ОК! Успех!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот metropolis » 11 Яну 2012, 15:51

Аз бих изтълкувала темата малко по-метафорично: дали любовта задължава да се разкриваме напълно пред партньора си, да споделяме с него всичките си вкусове, интереси и занимания, да се опитваме да се превърнем в "един човек в две тела". В началото на връзката, когато всичко е много вълнуващо и романтично, буквално ни се иска да се слеем с него. В малко по-късен етап на мнозина им се струва, че щом сме тяхната "интимна половинка", ние трябва да споделяме всяка тяхна мисъл, да не говорим за спорта по телевизията ;) Други пък настояват да запазят някакви тайни (не става въпрос за лъжи и изневери!), някакво свое лично пространство, в което да могат да се усамотят. Къде е границата между "мен" и "нас"? На този въпрос всяка двойка трябва да отговори за себе си и да преразглежда отговора при всяка промяна в обстоятелствата (нова работа, безработица, брак, бременност, раждане на дете, проблеми с родителите и т.н.). Но независимо дали ще е една ръка, една кожа или една стая, важното е от време на време да си спомняме за тази граница и да я поставяме на най-оптималното за нас и за любимия човек разстояние.
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот Даниела Танева » 11 Яну 2012, 21:32

metropolis написа:Аз бих изтълкувала темата малко по-метафорично: дали любовта задължава да се разкриваме напълно пред партньора си, да споделяме с него всичките си вкусове, интереси и занимания, да се опитваме да се превърнем в "един човек в две тела". В началото на връзката, когато всичко е много вълнуващо и романтично, буквално ни се иска да се слеем с него. В малко по-късен етап на мнозина им се струва, че щом сме тяхната "интимна половинка", ние трябва да споделяме всяка тяхна мисъл, да не говорим за спорта по телевизията ;) Други пък настояват да запазят някакви тайни (не става въпрос за лъжи и изневери!), някакво свое лично пространство, в което да могат да се усамотят. Къде е границата между "мен" и "нас"? На този въпрос всяка двойка трябва да отговори за себе си и да преразглежда отговора при всяка промяна в обстоятелствата (нова работа, безработица, брак, бременност, раждане на дете, проблеми с родителите и т.н.). Но независимо дали ще е една ръка, една кожа или една стая, важното е от време на време да си спомняме за тази граница и да я поставяме на най-оптималното за нас и за любимия човек разстояние.

Благодаря за задълбоченият коментар, изпълнен с толкова много мисъл! Усетили сте идеята ми. :)
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот Bella » 12 Яну 2012, 14:27

metropolis написа:Аз бих изтълкувала темата малко по-метафорично: дали любовта задължава да се разкриваме напълно пред партньора си, да споделяме с него всичките си вкусове, интереси и занимания, да се опитваме да се превърнем в "един човек в две тела". В началото на връзката, когато всичко е много вълнуващо и романтично, буквално ни се иска да се слеем с него. В малко по-късен етап на мнозина им се струва, че щом сме тяхната "интимна половинка", ние трябва да споделяме всяка тяхна мисъл, да не говорим за спорта по телевизията ;) Други пък настояват да запазят някакви тайни (не става въпрос за лъжи и изневери!), някакво свое лично пространство, в което да могат да се усамотят. Къде е границата между "мен" и "нас"? На този въпрос всяка двойка трябва да отговори за себе си и да преразглежда отговора при всяка промяна в обстоятелствата (нова работа, безработица, брак, бременност, раждане на дете, проблеми с родителите и т.н.). Но независимо дали ще е една ръка, една кожа или една стая, важното е от време на време да си спомняме за тази граница и да я поставяме на най-оптималното за нас и за любимия човек разстояние.

Напълно съм съгласна с така изложените аргументи. За да се запази дълго време една връзка всеки трябва да поддържа една своя запазена територия, където може да скрие някоя тайна, да скрие някой спомен и т.н.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: На една ръка разстояние.

Мнениеот Sophia.G » 30 Сеп 2014, 14:56

И аз не разбирам особено идеята на това мнение, каква ракъ разстояние, какво чудо...хората им трябва близост.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Може ли да ми се случи нещо, ако мастурбирам по-често?

Мнениеот JohnLocke » 16 Сеп 2015, 16:06

Откакто останах без гадже, започнах да мастурбирам доста често, толкова често, че започнах да се притеснявам дали и как мога да спра. :oops:
От време на време чувствам дискомфорт от това, че имам някакви чести промени в настроението ми и мисля, че е точно заради това, а и имам чувство, че вече доста по-трудно мога да се възбуждам, което ме плаши :(

Затова и си мисля, че може и да ми се случи нещо кофти впоследствие ако продължа да мастурбирам толкова често, според вас има ли начин да се случи това?
Вие колко често мастурбирате и правите ли го, въпреки че имате постоянен партньор :?:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Може ли да ми се случи нещо, ако мастурбирам по-често?

Мнениеот Jully » 16 Сеп 2015, 16:07

Не го правя, изобщо не се възбуждам от мисълта сама да се докосвам и прочие. Защо не се опиташ да си ангажираш вечерите, за да не го правиш постоянно? Мисля, че можеш да си навредиш до толкова, че няма да ти е кеф да получаваш удоволствие от другите.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron