Как трябва да се приемат капсулите Рибчо – рибено масло от сьомга за деца?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Как трябва да се приемат капсулите Рибчо – рибено масло от сьомга за деца?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 04 Окт 2019, 12:01

Здравейте! Моя приятелка много похвали капсулите Рибчо – рибено масло от сьомга за деца. Каза, че откакто ги дава на дъщеричката си, си е подобрила апетита и не боледува толкова често. Зная, че рибеното масло е много полезно за малки деца - за имунната система, за костите и тн. Затова реших да го давам на сина ми, който е на 4 години. Видях, че на описанието пише, че са подходящи за над 3 годишна възраст и препоръчителния прием е 5 капсули дневно. Не е уточнено обаче наведнъж или на части трябва да е приемат. Освен това искам да попитам има ли значение преди, по време или след ядене трябва да се дават?
Моят син не обича да пие хапчета и се притеснявам дали ще иска да гълта капсулите. Мисля ако се дърпа, да му ги давам с храната, ако може да се приемат така. Видях, че пише „без да се дъвчат“, но не мога да си обясня защо. Какво значение има? Моля за мнения и разяснения. Благодаря!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Как трябва да се приемат капсулите Рибчо – рибено масло от сьомга за деца?

Мнениеот iriny » 04 Окт 2019, 16:14

Давах ги на моето дете. Много съм доволна. Може да ги пие наведнъж или няколко пъти, без да надвишава препоръчителното количество. Няма значение преди или след ядене. Обаче не трябва да се дъвчат.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Как трябва да се приемат капсулите Рибчо – рибено масло от сьомга за деца?

Мнениеот Цвети Цветкова » 04 Окт 2019, 16:30

И аз имах проблем с приемането на капсулите, но ми обясниха, че детето не бива да ги сдъвква, а да ги пие цели, защото стомашният сок може да инактивира съставките.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron