70 милиона за местните избори. Как ви се струва тази цифра?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

70 милиона за местните избори. Как ви се струва тази цифра?

Мнениеот petyo62 » 05 Окт 2019, 18:14

Нека и аз да кажа нещо по повод предстоящите местни избори. Освен че кандидатите този път са рекордно много, рекордно скъпи са и самите избори. Одобрените средства са за 70,7 милиона лева! Това според статистиката е с 20 милиона повече от предишните избори. Като оправдание се изтъква най-вече вдигането на възнаграждението на хората от общинските и секционните избирателни комисии. Освен това повече средства били предвидени и за логистично и информационно осигуряване, каквото и да означава това. До тук - добре, но според мен би трябвало да означава и, че ще се назначават квалифицирани и компетентни хора, подбрани според определени критерии. Всички знаем обаче, че това няма да се случи!
Въпросът ми е: Оправдани ли са тези харчове и в чий джоб ще отидат парите? И най-интересното – от къде ще дойдат, т.е. кой ще ги плати? Какво е вашето мнение?
petyo62

Re: 70 милиона за местните избори. Как ви се струва тази цифра?

Мнениеот Паулу Коелюв » 07 Окт 2019, 09:11

Цифрата ми се струва стряскаща. Според мен такова пилеене на средства е неоправдано. Нямам против да се увеличи заплащането на хората, заети с провеждането на изборите, но ако качеството на организацията се повиши. Предстои да видим дали ще е така...
Паулу Коелюв

Re: 70 милиона за местните избори. Как ви се струва тази цифра?

Мнениеот marchinko73 » 07 Окт 2019, 12:26

Много са! 20 милиона отгоре си е голяма цифра. Оправдание за харчовете винаги ще намерят. Лошото е, че ще ги плащаме ние.
marchinko73

Назад към Актуални теми и новини