Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот qwerryyy » 01 Апр 2015, 12:09

Младите си мислят, че имат огромни проблеми, то и аз съм част от младите, но на 16г. да си мислиш, че светът е свършил, защото харесваното момче/момиче не ти обръща внимание е просто смешно!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Neven498 » 02 Апр 2015, 10:47

qwerryyy написа:Младите си мислят, че имат огромни проблеми, то и аз съм част от младите, но на 16г. да си мислиш, че светът е свършил, защото харесваното момче/момиче не ти обръща внимание е просто смешно!


16 е възрастта на крайностите. Хубаво е да имащ "емоционален батут", на който да се приземяваш плавно, когато подксачаш от емоция в емоция. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Локумът » 02 Апр 2015, 11:03

Neven498 написа:
qwerryyy написа:Младите си мислят, че имат огромни проблеми, то и аз съм част от младите, но на 16г. да си мислиш, че светът е свършил, защото харесваното момче/момиче не ти обръща внимание е просто смешно!


16 е възрастта на крайностите. Хубаво е да имащ "емоционален батут", на който да се приземяваш плавно, когато подксачаш от емоция в емоция. ;)

Така е, но де да го намериш тоя батут. Синовете ми са на 16г. и се чудя ако бяха момичета, щяхме да откачим. И сега имат проблеми, но сякаш по-лесно ги преживяват..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Neven498 » 02 Апр 2015, 11:05

Локумът написа:
Neven498 написа:
qwerryyy написа:Младите си мислят, че имат огромни проблеми, то и аз съм част от младите, но на 16г. да си мислиш, че светът е свършил, защото харесваното момче/момиче не ти обръща внимание е просто смешно!


16 е възрастта на крайностите. Хубаво е да имащ "емоционален батут", на който да се приземяваш плавно, когато подксачаш от емоция в емоция. ;)

Така е, но де да го намериш тоя батут. Синовете ми са на 16г. и се чудя ако бяха момичета, щяхме да откачим. И сега имат проблеми, но сякаш по-лесно ги преживяват..

При момчетата всички негативни емоции често се изразяват в агресия. При тях нещата се овладяват по-лесно със спорт. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Апр 2015, 12:15

Не знам в кой е грешката, но това е нещо, за което страшно много се притеснявам. Дъщеря ми е на 14 и ми е много трудно с нея, надявам се да се справим :(
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Локумът » 21 Дек 2016, 15:55

Трябва да има добър контакт и диалог с децата, родителите не трябва да се правят, че не са били такива, като децата аси, не сме много по-различни, и ние сме се напивали и ние сме бягали от нас и ние сме осъмвали навън, не се правете, че сегашните са много зле, не си подценявайте децата, нека да ви имат доверие, да ви обичат и да не искат да ви разочароват, по тоя начин наистина ще постигнете мир и няма да се притеснявате от такива решения, защото те ще знаят, че със сигурност имат някой, който ги обича.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Ginger » 23 Дек 2016, 14:57

Не мисля, че за всяко нещо трябва да се обвиняват родителите. Не винаги могат да предотвратят всичко. От тях се иска само да са до децата си при всякакви обстоятелства и да им помагат, когато не виждат ясно пред себе си. Оттам нататък зависи и от самото дете.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Клер » 20 Май 2019, 12:02

Според мен всички по веригата имат вина - родители, приятели, учители, институции. Едно дете никога самО няма да поиска да направи нещо такова, ако не е трупало дълго време в себе си и не се е чувствало дълго време пренебрегнато и неразбрано.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Кети cat » 30 Май 2019, 14:01

Повлияна от един сериал, който гледах до скоро, мисля, че всичко е от значение. Не само родители, общество, училищна среда, а и предразположеността на самото дете. Начина, по който възприема света около себе си. Дали има дух да се бори и справя или се предава лесно.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта