Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Какво мислите за съхраняването на стволови клетки?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Яну 2019, 17:15

Определено съм ЗА! Но за съжаление е много скъпа процедурата,особено на фона и на платените раждания, които са в България, да си осигуриш едно добро бъдеще и раждане, трябва да си подплътен с 10 000лв.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво мислите за съхраняването на стволови клетки?

Мнениеот Роуз » 17 Яну 2019, 15:27

Ако се предлагаше ито не на такава безумно цена по времето, когато аз раждах, сериозно щях да се замисля. Да, винаги има вероятност да не послужат, но ако пък не съхрани човек, шансовете за лечение са си каквито са си. Но ако свършат работа, може да се спаси живот.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Какво мислите за съхраняването на стволови клетки?

Мнениеот Good girl » 13 Май 2019, 15:26

Сестра ми преди да роди се чудеше, но първо, че сумата беше голяма, второ - сигурност нямаше. Сякаш в България не е още много прозрачно всичко и хората не се доверяват.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Lisandra » 08 Окт 2019, 16:36

Здравейте, буквално днес разбрах, че има проблем с банката за стволови клетки Крио Сейв. Някой има ли повече информация какво се случва изобщо. Налични ли са пробите?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Паулу Коелюв » 09 Окт 2019, 09:21

Lisandra написа:Здравейте, буквално днес разбрах, че има проблем с банката за стволови клетки Крио Сейв. Някой има ли повече информация какво се случва изобщо. Налични ли са пробите?

Доколкото стана ясно, Холандското дружество „Есперайт“ е закупено от полската тъканна банка РВКМ и пробите ще се местят в Полша. Въпросът е дали Крио Сейв имат право да местят пробите без съгласието на хората?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот iriny » 09 Окт 2019, 10:29

Разбрах, че сега тече проверка на банките в България. А според договора Крио Сейв нямат право да местят стволовите клетки, защото в договора е записано и мястото на съхранение.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 09 Окт 2019, 14:19

Аз сега го чувам това нещо. Може ли повече инфо, че имаме приятелски семейства, които там са съхранили стволови клетки???
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Lisandra » 09 Окт 2019, 14:36

Положението е трагично, снощи разбрах, че има фейсбук група на потърпевшите от Крио Сейв. Не ми остава време да прочета цялата информация, в общи линии нищо не е ясно, включително дали пробите са налични. Даден е линк към форма на новите собсвеници, попълва се формата и се чака отговор 6 седмици. Направо съм бясна, уж една от големите европейски банки, а то какво се оказа! Не се знае дали са валидни договорите, юридически не са ясни нещата! Не знам какво да правим!!!
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот renetka » 10 Окт 2019, 15:36

Lisandra написа:Положението е трагично, снощи разбрах, че има фейсбук група на потърпевшите от Крио Сейв. Не ми остава време да прочета цялата информация, в общи линии нищо не е ясно, включително дали пробите са налични. Даден е линк към форма на новите собсвеници, попълва се формата и се чака отговор 6 седмици. Направо съм бясна, уж една от големите европейски банки, а то какво се оказа! Не се знае дали са валидни договорите, юридически не са ясни нещата! Не знам какво да правим!!!


Това е потресаващо! Lisandra, ти там ли си съхранявала проби?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 11 Окт 2019, 14:27

Да, това е тотална гавра с българския потребител. Що за казус е това в момента и кой следва да поеме отговорност?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron