Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 12 Юни 2020, 10:32

Да, въпросът ми е доста логичен. Реално погледнато нещата стоят така и е редно да се повдигне този въпрос.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Yarost » 12 Юни 2020, 11:21

annamaria написа:Да, въпросът ми е доста логичен. Реално погледнато нещата стоят така и е редно да се повдигне този въпрос.


Права си, но не забравяй, че все пак хората имат представа за това, че Свети Лазар разполага със собствена банка за съхранение.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Pacienti » 12 Юни 2020, 16:56

annamaria написа:То в тази криза породена от коронавируса и като нямаше дълго време полети, искам да повдигна въпроса как се е осъществявал преносът на стволови клетки в банките към чужбина?

Резонен въпрос, не се бях замисляла. Също как се гарантира в този случай стерилността на пробите?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот tinkerbell » 15 Юни 2020, 17:27

Yarost написа:
annamaria написа:Да, въпросът ми е доста логичен. Реално погледнато нещата стоят така и е редно да се повдигне този въпрос.


Права си, но не забравяй, че все пак хората имат представа за това, че Свети Лазар разполага със собствена банка за съхранение.


Не е лошо да им се напомня. Тази пандемия ни научи, че е най-добре да се довериш на български институции.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 16 Юни 2020, 14:32

Според мен хората на които им е предстоял такъв избор със сигурност са проучили възможностите за това къде могат да се съхранят на родна почва.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Yarost » 17 Юни 2020, 14:55

И в такъв момент за мен остава най-сигурно да се съхраняват в банката на Свети Лазар. По ред причини, но за мен най-значима си остава сигурността, че е на родна земя и не се губи от виталитета.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 24 Юни 2020, 15:01

Yarost написа:И в такъв момент за мен остава най-сигурно да се съхраняват в банката на Свети Лазар. По ред причини, но за мен най-значима си остава сигурността, че е на родна земя и не се губи от виталитета.


Доста силен аргумент. Но това е самата истина.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Yarost » 30 Юни 2020, 14:02

Колко дълго биват съхранявани стволовите клетки в Свети Лазар?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 02 Юли 2020, 15:44

Yarost написа:Колко дълго биват съхранявани стволовите клетки в Свети Лазар?


За около 20-25 години се съхраняват- всичко зависи какво е включено в договора.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот tinkerbell » 13 Юли 2020, 02:30

Yarost написа:Колко дълго биват съхранявани стволовите клетки в Свети Лазар?

Изгледай това видео с д-р Лидия Гърчева, дава пълна информация:
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 104340522/
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта