Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот renetka » 15 Окт 2019, 10:23

По последна информация май се готвят колективни искове. А въпросният Пачеджиев мълчи...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Lisandra » 17 Окт 2019, 16:57

Паулу Коелюв написа:
Lisandra написа:Здравейте, буквално днес разбрах, че има проблем с банката за стволови клетки Крио Сейв. Някой има ли повече информация какво се случва изобщо. Налични ли са пробите?

Доколкото стана ясно, Холандското дружество „Есперайт“ е закупено от полската тъканна банка РВКМ и пробите ще се местят в Полша. Въпросът е дали Крио Сейв имат право да местят пробите без съгласието на хората?

Какво се прави когато се твърди, че са преместени, но няма отговор дали са налични. Кой трябва да поеме отговорността за това местене без съгласието на клиентите?
Беше редно да ни информират преди да преместят пробите. Защото при това положение, аз предпочитам нашите проби да са тук в България. Обаче ми казаха, че това може да стане само за моя сметка, а договора е нарушен от тяхна страна. Твърдо вече искам да си вземем пробите, колкото ѝ да струва.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 18 Окт 2019, 14:58

Това е абсурдно. Но наистина, имат ли право без съгласието на родителите да се местята пробите?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот renetka » 21 Окт 2019, 14:47

Оказва се, че наши близки познати са засегнати от случилото се. Чудят се дали да не изтеглят пробите. Но дали въобще имат право на това? Наясно ли сте?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 21 Окт 2019, 15:57

Сигурно би трябвало да има начин за подобно прехвърляне. Ама къде?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот renetka » 23 Окт 2019, 14:37

Аз лично нямам информация дали това въобще е възможно.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Pacienti » 23 Окт 2019, 17:13

Lisandra написа:
Паулу Коелюв написа:
Lisandra написа:Здравейте, буквално днес разбрах, че има проблем с банката за стволови клетки Крио Сейв. Някой има ли повече информация какво се случва изобщо. Налични ли са пробите?

Доколкото стана ясно, Холандското дружество „Есперайт“ е закупено от полската тъканна банка РВКМ и пробите ще се местят в Полша. Въпросът е дали Крио Сейв имат право да местят пробите без съгласието на хората?

Какво се прави когато се твърди, че са преместени, но няма отговор дали са налични. Кой трябва да поеме отговорността за това местене без съгласието на клиентите?
Беше редно да ни информират преди да преместят пробите. Защото при това положение, аз предпочитам нашите проби да са тук в България. Обаче ми казаха, че това може да стане само за моя сметка, а договора е нарушен от тяхна страна. Твърдо вече искам да си вземем пробите, колкото ѝ да струва.

Има ли развитие по случая. В медиите се появава спорадична информаци, а проблема е голям. Държавата няма ли да вземе отношение?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 24 Окт 2019, 10:55

Би било редно държавата да заеме някакво по-сериозна позиция. Случаят е достигнал до компетентните органи, но няма щирок отзвук в медиите.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот nefertiti » 24 Окт 2019, 16:55

Lisandra написа:Положението е трагично, снощи разбрах, че има фейсбук група на потърпевшите от Крио Сейв. Не ми остава време да прочета цялата информация, в общи линии нищо не е ясно, включително дали пробите са налични. Даден е линк към форма на новите собсвеници, попълва се формата и се чака отговор 6 седмици. Направо съм бясна, уж една от големите европейски банки, а то какво се оказа! Не се знае дали са валидни договорите, юридически не са ясни нещата! Не знам какво да правим!!!

Може ли линк към групата? На децата на брат ми са там пробите, а те не са в България...
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 25 Окт 2019, 13:39

Ето това е линкът към групата. Хубаво е да им казеш да се присъединят. Защото там всеки ден има поток от информация и е хубаво да се запознаят с нея.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта