Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Doktoricata » 27 Дек 2019, 17:39

Lisandra написа:
annamaria написа:Аз ще съм благодарна, ако все пак хората са разбрали, че в Свети Лазар разполагат със собствена банка за съхранение, до която пациентите има достъп 24/7.

И ние разбрахме, ама късно. Дано бъдещите родители не се поддават лесно на реклама.

Затова се прави обстойно проучване на условията.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 02 Яну 2020, 12:26

Има ли нещо ново под слънцето с развоя на събитията покрай Cryo Save? Има семейства на които все още не са открили пробите им.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Leonora » 03 Яну 2020, 14:42

Реално нямам представа докъде е стигнал казусът, но вярвам, че хората си взеха урок и занапред внимателно ще преценят избора си къде да съхранят стволови клетки.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Gold » 23 Яну 2020, 15:23

Гледали ли сте това видео за ползата от съхрамемие на стволови клетки?
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 104340522/
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 27 Яну 2020, 16:46

Gold написа:Гледали ли сте това видео за ползата от съхрамемие на стволови клетки?
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 104340522/


Нямам спомен да съм го гледала. Но сега ще го изгледам.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Pacienti » 31 Мар 2020, 10:08

Ето защо най-добре да се съхраняват стволови клетки в Българска банка. Наясно ли сте как стои въпроса в момента, примерно в болница Свети Лазар?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 01 Апр 2020, 12:46

Pacienti написа:Ето защо най-добре да се съхраняват стволови клетки в Българска банка. Наясно ли сте как стои въпроса в момента, примерно в болница Свети Лазар?


Предполагам, че няма да има проблем. Това е семейно решение, не би трябвало по някакъв начин да се нарушава това право.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Lisandra » 02 Апр 2020, 23:30

annamaria написа:
Pacienti написа:Ето защо най-добре да се съхраняват стволови клетки в Българска банка. Наясно ли сте как стои въпроса в момента, примерно в болница Свети Лазар?


Предполагам, че няма да има проблем. Това е семейно решение, не би трябвало по някакъв начин да се нарушава това право.

Това решение се взима 3-4 месеца преди раждане, така че не би трябвало да са засегнати. Не знам как стои въпроса в момента, но не би трябвало да има проблем.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот annamaria » 10 Апр 2020, 11:26

Аз също смятам, че стволовите клетки не би трябвало по някакъв начин да се засягат от това извънредно положение. Но може би проблем би възникнал, ако банката е в чужбина, визирам транспорта. Затова по-добре да се избира родна банка за съхранение.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какво става със стволовите клетки в компанията Крио Сейв, която се изтегли от България?

Мнениеот Yarost » 15 Апр 2020, 11:39

annamaria написа:Аз също смятам, че стволовите клетки не би трябвало по някакъв начин да се засягат от това извънредно положение. Но може би проблем би възникнал, ако банката е в чужбина, визирам транспорта. Затова по-добре да се избира родна банка за съхранение.


Ами то единствената родна банка е тази в Свети Лазар.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта