Бездомните кучета могат да бъдат опасни, а бездомните котки?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Бездомните кучета могат да бъдат опасни, а бездомните котки?

Мнениеот i.ivanov77 » 09 Окт 2019, 12:22

Проблемът с бездомните кучета широко се дискутира, но като че ли забравихме бездомните котки. Не зная вие на какво мнение сте, но според мен това, че котките не са агресивни и не нападат хората на глутници, не ги прави по-малко опасни.
За какво всъщност пиша това? Лично моят проблем са около двадесетина котки, „осиновени“ от няколко пенсионерки от блока, в който живея. Това са улични животинки, които обаче са свикнали да бъдат хранени всеки ден от въпросните съседки и постоянно са пред входа. През зимата дори нощуват на стълбището. Предполагам си представяте на какво мирише, макар че жените почистват. Да не говорим, че тези котки никога не са били обезпаразитявани. Според мен имат поне бълхи, ако не и други болести, а във входа има малки деца. Не искам да се карам със съседките, защото са тарторките на входа и ще си имам проблеми. Явно и другите съседи мислят така, защото не предприемат нищо по въпроса, макар че постоянно мрънкат. Какво според вас мога да направя, без да си разваля отношенията с тях? И кое ще е най-добре за животните? Не искам да им причиняват болка или да ги умъртвяват! Може би трябва да се обадя на някоя агенция или приют?
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49

Re: Бездомните кучета могат да бъдат опасни, а бездомните котки?

Мнениеот Ирена-Ери.Зашева » 09 Окт 2019, 13:37

i.ivanov77 написа:Проблемът с бездомните кучета широко се дискутира, но като че ли забравихме бездомните котки. Не зная вие на какво мнение сте, но според мен това, че котките не са агресивни и не нападат хората на глутници, не ги прави по-малко опасни.
За какво всъщност пиша това? Лично моят проблем са около двадесетина котки, „осиновени“ от няколко пенсионерки от блока, в който живея. Това са улични животинки, които обаче са свикнали да бъдат хранени всеки ден от въпросните съседки и постоянно са пред входа. През зимата дори нощуват на стълбището. Предполагам си представяте на какво мирише, макар че жените почистват. Да не говорим, че тези котки никога не са били обезпаразитявани. Според мен имат поне бълхи, ако не и други болести, а във входа има малки деца. Не искам да се карам със съседките, защото са тарторките на входа и ще си имам проблеми. Явно и другите съседи мислят така, защото не предприемат нищо по въпроса, макар че постоянно мрънкат. Какво според вас мога да направя, без да си разваля отношенията с тях? И кое ще е най-добре за животните? Не искам да им причиняват болка или да ги умъртвяват! Може би трябва да се обадя на някоя агенция или приют?
Ирена-Ери.Зашева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2019, 13:30

Re: Бездомните кучета могат да бъдат опасни, а бездомните котки?

Мнениеот Ирена-Ери.Зашева » 09 Окт 2019, 13:47

Много съм възмутена от изказването Ви Вярно е ,че всеки има право на свое мнение и гледна точка.Трябва да благодарите на въпросните жени ,че хранят животинките и ,че все още се намират такива благородни и състрадателни хора. Поне като не помагате не пречете.Аман от бездушни хорица,ако имаше повече Човеци в България, нямаше да има толкова бездомни котки ,които се ровят по кофите. И както казвате Вие носят бълхи и болести. Осиновявайте това е разковничето. А не да мърморите и да се оплаквате. Така ще се намали котешката популация. ОСИНОВЯВАЙТЕ ОСИНОВЯВАЙТЕ.Или поне се погрижете да бъдат кастрирани има безплатен кастрационен център в Лесотехнически университет в София.
Аз гледам около 30 котки ,не съм искала да бъдат толкова много ,но уличните котки идват при нас,за да ги храня и си остават котета под наша опека кастираме ги,но идват още и още Пускам обяви в различни сайтове ,но нищо Трудно е да гледат толкова котки да им осигуряваш храна ,да ги водиш на ветеринарен лекар,да ги обезпаразитяваш.Не мога да ги оставя на произвола на съдбата.Защото една птица пролет не прави.
Ирена-Ери.Зашева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2019, 13:30

Re: Бездомните кучета могат да бъдат опасни, а бездомните котки?

Мнениеот i.ivanov77 » 09 Окт 2019, 14:31

Скъпа госпожо, както правилно отбелязахте - всеки има право на собствено мнение и гледна точка. Не всеки има желание или възможност да осинови животно. И не обвинявайте мен, че хората изхвърлят домашните си любимци на улицата. Никога не съм правил такова нещо. Не преча на никого, нито съм навредил по някакъв начин на котките, напротив, притеснявам се, че някой може да започне да ги трови или избива, защото има много недоволни. И не мога да се съглася с Вас. Не живеем в еднофамилна къща с двор, а в 10-етажен блок! Нарича се "етажна собственост" и трябва да се съобразяваш със съседите си. И какво значи "бездушни хорица"? Какви сме, ако храним бездомните животни, а се правим, че не познаваме и дори не поздравяваме съседите си? Не мислим за тяхното здраве и спокойствие? Човеци? Звучи ми малко лицемерно.
Все пак благодаря за идеята. Ще проверя как стоят нещата с кастрационния център.
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта