Безплатни противогрипни ваксини за пенсионерите - ще ги има ли?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Безплатни противогрипни ваксини за пенсионерите - ще ги има ли?

Мнениеот i.ivanov77 » 18 Окт 2019, 15:53

Здравейте! Искам да попитам някой знае ли как стоят нещата с безплатните противогрипни ваксини за пенсионерите? Родителите ми са чули по телевизията нещо и ме питат къде и как могат да се ваксинират. Аз съм скептично настроен относно ефективността на противогрипните ваксини, но те настояват и затова търся информация. Проверих в интернет и видях, че от Министерството на здравеопазването са обещали да осигурят ваксини за 120 000 души в началото на октомври, което всъщност е 10% от пенсионерите над 65 години, които имат право на това. Ясно е, че няма да стигнат за всички желаещи. Сега имало някакъв проблем с доставката и щели да се забавят. Не е ясно до кога. От къде може да се получи достоверна информация и кой ще ги разпределя?
i.ivanov77
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Сеп 2019, 14:49

Re: Безплатни противогрипни ваксини за пенсионерите - ще ги има ли?

Мнениеот Паулу Коелюв » 18 Окт 2019, 17:07

Очаква се да получат противогрипните ваксини в началото на ноември, защото са се забавили с поръчките. Трябвало е да ги направят по-рано.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Безплатни противогрипни ваксини за пенсионерите - ще ги има ли?

Мнениеот iriny » 19 Окт 2019, 20:01

Ще ги има, но не за всички. Сигурно ще става със записване при джи пито. Кажи на родителите си да посетят личния си лекар. Там трябва да получат най-точна информация.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта