Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Мнениеот ganka67 » 22 Окт 2019, 15:30

От години готвя на газ и се отопляваме с газова печка зимата. Много по-евтино ни излиза от тока. Но почнах да се плаша, като гледам по телевизията какво става с газовите бутилки. Особено след пожара в Ямбол, ама и преди предаваха за изгорели къщи и хора от гръмнали бутилки. Ние имаме четири и мъжът ми ги пълни на пункта за битова газ, обаче май са на доста години и не знам да са ги проверявали дали са годни. Къде могат да ги проверят и колко често по принцип трябва да се проверяват? На колко време да се сменят? Колата ни също е на газ и доколкото знам всяка година й преглеждат бутилката. Питах мъжа ми, но той ми вика, че съм се плашила излишно и бутилките са си наред. Ами ако някоя вземе да гръмне докато сме вкъщи? Направо не ми се мисли... Викам му да сложим климатик, ама не ще да чуе. На газ вика е по-евтино. Така е, ама дали е по-безопасно? И внуците ни идват през ваканциите на гости.... И за тях ме е страх. Не ми е за парите... Какво ще ме посъветвате?
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 22 Окт 2019, 17:16

Че има ли още пунктове, където да ги пълнят? Нали вече е забранено на бензиностанции и газстанции да се пълнят битови бутилки? Нашите си ги вземаме от Шел - пълна за празна. Там поне трябва да ги проверяват и да подменят негодните.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Мнениеот marchinko73 » 22 Окт 2019, 21:09

Лош Холестерол 007 написа:Че има ли още пунктове, където да ги пълнят? Нали вече е забранено на бензиностанции и газстанции да се пълнят битови бутилки? Нашите си ги вземаме от Шел - пълна за празна. Там поне трябва да ги проверяват и да подменят негодните.


Абе пълнят ги. В по-малките бензиностанции минава номера. Аз съм пълнил моята - една малка за къмпинг, ама кога ли ще изплющи и тя... Ама не съм чул някъде да проверяват битовите бутилки за газ.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Мнениеот Паулу Коелюв » 23 Окт 2019, 15:46

marchinko73 написа:
Лош Холестерол 007 написа:Че има ли още пунктове, където да ги пълнят? Нали вече е забранено на бензиностанции и газстанции да се пълнят битови бутилки? Нашите си ги вземаме от Шел - пълна за празна. Там поне трябва да ги проверяват и да подменят негодните.


Абе пълнят ги. В по-малките бензиностанции минава номера. Аз съм пълнил моята - една малка за къмпинг, ама кога ли ще изплющи и тя... Ама не съм чул някъде да проверяват битовите бутилки за газ.


То затова има толкова инциденти с тези бутилки - защото ги пълнят на око в бензиностанцийките. Когато се заменят се проверяват. В топливо също предлагат тази услуга.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Мнениеот ganka67 » 06 Ное 2019, 10:28

Благодаря за мненията. Най-накрая склоних мъжа ми да вземаме бутилките от Топливо като ги заменяме. Много е удобно - карат ни ги до нас хората... Обаче не мога да го съглася да се откажем от газта...
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Безопасни ли са газовите бутилки? Къде може да ги проверят за годност?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 23 Дек 2019, 12:02

Гледахте ли новините за гръмналата бутилка в квартал Бояна в София? Взривът едва не е съборил къщата! Край с газовите бутилки! Аз поне се отказвам от тях.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта